Chemický peeling – k čemu je dobrý?

Chemický peeling – k čemu je dobrý?
5 (100%) 3 votes

chemicky-peelingCo je klasický peeling již každá z nás velmi dobře ví. Díky němu pleť zbavíte odumřelých buněk, nečistot, barevně ji sjednotíte a důkladným vyčištěním připravíte na další ošetření. Chemický peeling toho ale slibuje ještě mnohem více. Odborníci tvrdí, že chemický peeling pleť omladí, odstraní z ní pigmentové skvrny i drobné jizvičky po akné. Opravdu to umí?

Dokáže chemický peeling zázraky?

Přesně tak! Tato vyhledávaná metoda korektivní dermatologie je skutečně takřka zázračná. Za pomoci chemických látek dochází k odloučení povrchových vrstev kůže a její následné regeneraci. Samotná aplikace chemického peelingu je vskutku nenáročná.

Na pleť se štětcem (případně vatovými tyčinkami) nanese ovocná kyselina a poté, co naruší vrchní část pokožky, je odborníky neutralizována. Následně se pleť ošetří protizánětlivým krémem a procedura je ukončena. Tak jednoduché a přitom nadmíru efektivní, co říkáte?

Pro koho je chemický peeling určen?

Chemický peeling je vhodný bez rozdílu pro všechny ženy a muže, kteří touží pleť omladit, rozjasnit a oživit. Podle hloubky působení lze peeling rozdělit na povrchový, středně hluboký a hluboký. Zvýšená opatrnost při jeho aplikaci se ale vyžaduje u pacientů trpících diabetes či v těhotenství.

Doma nebo v ordinaci?

I když na trhu dostat hned několik domácích peelingů slibujících viditelný efekt, přece jen se doporučuje proceduru absolvovat v ordinaci specializovaného lékaře. Chemické peelingy se liší typem, kombinací kyselin a dalších látek zastoupených v roztoku, ale například i dobou působení. Pro správný výběr konkrétního druhu je tedy názor odborníka klíčový. Zákrok je časově nenáročný a trvá zhruba deset minut. Je třeba ale počítat s tím, že ošetřená místa budou den – dva červená a pokožka se může zejména při hloubkovém peelingu místy olupovat.

Důležitá informace na závěr

Po peelingu je nutná fotoprotekce, čili nanesení ochranného opalovacího krému. Chemický peeling se aplikuje jednou za 7-14 dní. Jedna série sestává podle požadovaného efektu z 3 až 6 sezení, další sérii je možné opakovat za tři měsíce. Změnu však pocítíte okamžitě. Ne nadarmo je před blížícím se létem chemický peeling jednou z nejvyhledávanějších procedur korektivní dermatologie vůbec.

VIDEO: Chemický peeling v Asklepionu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.