7 tipů jak motivovat děti, aby se víc hýbaly

7 tipů jak motivovat děti, aby se víc hýbaly
4.6 (92%) 5 votes

deti-sportBýt aktivní, cvičit a mít zdravější vzhled znamená i menší šance vzniku chorob, jako je diabetes 2. typu. Jedním z nejlepších způsobů jak porazit obezitu je pomoci dětem dovést je k zdravějšímu životnímu stylu je podporovat jejich chuť cvičit. S každodenními stresy ve škole, ale i doma, či se sourozenci se často děti vymlouvají a jsou neaktivní. Jak jim pomoci? Motivujte je!

1. Mluvte a vysvětlujte

Vysvětlete dětem, jak důležité je cvičení pro jejich celkové zdraví. Jen 15 minut denně lehkého cvičení je může udržet daleko od obezity. Vysvětlete jim, že cvičení také zvyšuje energii a umožňuje jim být i lepšími sportovci a budou se umět i více soustředit ve škole.

2. Podporujte partu

Pomozte jim vybudovat tým. Přiveďte dětem kamarády, kteří mají také rádi sport. Dítěti to pomůže začít s dobrými pohybovými návyky. Může se stát, že si nakonec dítě podmaní celou rodinu a začne ovlivňovat kvalitu životního stylu každého v domácnosti.

3. Cvičení musí být zábava

Cvičení by měla být zábavná aktivita. Nemělo by to vypadat jako dřina. Cvičení je také delší procházka se psem, karate, jízda na kole v parku, návštěva aquaparku, návštěva ZOO a podobně.

4. Buďte aktivní celá rodina

Děti se učí opakováním od rodičů. Co vidí doma, to často dělají celý život. Přidejte se ke dítěti i vy jako rodina alespoň jednou či dvakrát za týden. Zahrajte si všichni tenis, volejbal a vymyslete si svá pravidla, pokud by dítě prohrávalo. Nemělo by být ve stresu.

5. Odměňte dítě po cvičení

Může jít o něco velmi nenáročného, jako nízkotučný jogurt po cyklistice. Nebo děti odměňte výletem do zábavního parku. Kupte jim nové tenisky, fitness knihu. Vždy však odměňujte děti jídlem s nízkým obsahem sacharidů. Děti milují dárky. Odměňte dítě nějakou pěknou dětskou cenou nebo pohárem. Může si ho postavit na poličku v pokojíku nebo na noční stolek. To hu bude motivovat k dalších sportovním aktivitám.

6. Dítě hodně chvalte

Vzpomeňte si na svoje dětství. Když vás někdo pochválil, velmi vás to zahřálo u srdce. Dnešní děti nejsou jiné. Hodně je chvalte, poplácejte po rameni. To je motivuje, to jim dodává sílu. Dávejte svému dítěti najevo, že si vážíte jeho úsilí a snahu, jakož i všechny jeho dosažené úspěchy. Dítě ztrácí motivaci, pokud ho rodiče nepodpoří alespoň běžným zájmem.

7. Děti podporujte

Jste fotbalista, ale dítě baví atletika? Překousněte to. Dítě má právo na výběr toho, co bude dělat. Pokud sport dělá s donucení, dříve nebo později toho prostě nechá. Nebo to bude flákat, bude vám lhát a podobně. Podporujte dítě v tom, co ho baví.

Nezapomínejte na to, že sport modeluje i psychické vlastnosti člověka, které se přenášejí do osobního života. Je to hlavně odpovědnost, trpělivost a vytrvalost. Proto děti ke sportování veďte.

VIDEO: Sportování dětí jako prevence obezity

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.