Jak usnadnit život lidem se sníženou pohyblivostí? Nemusíte vlastnit ani lékařský nábytek

Jak usnadnit život lidem se sníženou pohyblivostí? Nemusíte vlastnit ani lékařský nábytek
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Domov musí být bezbariérový. Speciální zdravotnické pomůcky usnadní lidem vykonávat každodenní úkony. 

Pokud jsme zdraví a nemáme v okolí nikoho se zdravotními problémy, jen těžko si představíme, že i každodenní potřeby a úkony se mohou stát pro člověka se sníženou pohyblivostí nepřekonatelným problémem. Může se to týkat například starších lidí. Pokud máte takový případ i ve vaší rodině, nemusíte hned kupovat profesionální lékařský nábytek, jako je například nemocniční postel. V dnešní době lze naštěstí koupit jednoduché zdravotnické pomůcky, které lidem pobyt po bytě usnadní.

Nástavec na toaletu

Zhoršená funkce svalů a kloubů může starším lidem způsobit, že se jim těžce sedá a vstává. chození na záchod se tak může stát velkým problémem. V takovém případě pomůže zvýšený nástavec na toaletu, díky kterému si lidé nemusí sedat tak nízko. Nástavec se dá pořídit s poklopem i bez poklopu a jeho výška je přibližně deset centimetrů. Seženete ho s kamenných prodejnách nebo v e-shopech s lékařským nábytkem.

Nezbytné držáky

Dalším problémem může být samotný pohyb po bytě, zvláště pak na toaletě nebo v koupelně. Člověk se sníženou pohyblivostí potřebuje často oporu. Určitě tak ocení různá madla, která se dají přichytit na zeď například i pomocí obyčejných přísavek. Je tak možné je jednoduše přemístit nebo uchytit všude po bytě, kde je hladký povrch, a to bez vrtání.

Madlo ulehčí člověku vstup či výstup z vany, jejíž vysoký okraj bývá pro řadu lidí nepřekonatelný. Některá větší madla se dají jednoduše bez montáže pověsit na hranu vany.

Koupací stoličky

Držet sprchovou hadici a k tomu se druhou rukou umývat, nemusí být pro člověka se sníženou pohyblivostí jednoduché. Naštěstí existují speciální koupací sedátka. Některé jsou volně stojící, jiné se dají bezpečně pověsit na okraje vany. Sedátka mohou být s opěrátkem i bez. Stačí si jen vybrat a člověk se pak může bezpečně umývat v sedě.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.