Masáž lávovými kameny – na co je dobrá a proč si ji dopřát?

Masáž lávovými kameny – na co je dobrá a proč si ji dopřát?
5 (100%) 4 votes

masaz-lavovymi-kamenyTento druh masáže není žádnou novinkou či pouhým módním výstřelkem, jak by někoho možná mohlo napadnout. Byla velmi oblíbenou již v Číně tisíce let před naším letopočtem. Rozehřáté kameny jsou při ní přikládány na tělo, kterému předají své teplo, uvolní zde vzniklé bloky a navodí příjemný stav relaxace.

Jak probíhá masáž lávovými kameny?

Masáž vás může dokonale bavit. Není to jen o pocitu tepla, ale i o prostém kontaktu s kameny, s rukama masérky či maséra, o vůni oleje a chrastění kamínků. Kameny jsou sice rozehřáté, ale rozhodně vás nepopálí. Zprvu vám při kontaktu s nimi může přijít, že jsou opravdu rozpálené, ale jedná se jen o prvotní pocit. Po chvilce nastupují jen příjemné vjemy. Kameny jsou nejprve vyhřáté ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 °C. Používají se speciální lávové kameny, které dokážou do sebe naakumulovat teplo. To pak po přiložení na kůži (nejprve na vybrané body na zádech) předávají lidskému tělu. Teplo prostupuje několik centimetrů pod povrch kůže, kde následné prohřátí pomáhá rozproudit energii v těle
a odstraňuje vzniklé bloky. Zároveň si vychutnáváte masáž končetin teplým olejem a kameny, které masér/ka drží v dlani. Následuje obvykle masáž, při níž ležíte na zádech, končetiny jsou masírovány zpředu a na chodidlech si užíváte dotyk drobných kamínků. Poté si vychutnáte masáž rukou, krku, dekoltu a obličeje.

Po skončení masáže je dobré, pokud nemusíte nikam spěchat, ale můžete si dopřát ještě chvilku odpočinku. Jste totiž absolutně uvolnění a není dobré okamžitě vykonávat fyzicky či psychicky náročné činnosti. Po zbytek dne dbejte i na dostatečné dodržování pitného režimu – ideálně pomocí čajů či neperlivé vody, naopak s omezením kávy a alkoholu.

Čím nám tato masáž prospěje?

Tato masáž má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Je možné jmenovat např.:

 • odstranění nervozity a stresu
 • podporu klidného spánku
 • uvolnění ztuhlých svalů
 • zmírnění křečí
 • úlevu od bolesti
 • zrychlení metabolismu
 • podporu správné funkce lymfatického systému
 • detoxikaci organismu
 • harmonizaci energii v těle
 • zmírnění klimakterických obtíží
 • podporu imunitního systému
 • kosmetické účinky (působení proti celulitidě, zvláčnění pokožky)

Kdy není vhodná?

Tuto masáž je možné vyzkoušet v jakémkoliv věku, akorát je třeba brát ohled na svůj momentální zdravotní stav. Obecně nebývá doporučována lidem, kteří mají křečové žíly či silná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění, cukrovku, epilepsii nebo vysoký krevní tlak. Také se nedoporučuje ženám v prvním trimestru těhotenství. Asi je zřejmé, že je vhodnější absolvovat masáž v zimě, kdy si více užijeme dodání tepla do našeho těla. Naopak v létě je vyšší riziko přehřátí organismu a i celkový požitek z masáže by v horku byl zcela nesrovnatelný.

Lze si ji dopřát i doma?

Lávové kameny si můžete zakoupit i domů. Stačí je pak nahřát ve vodní lázni a vyzkoušet na někom z vašich blízkých. Nejprve však otestujte teplotu kamenů na sobě – jsou prohřáté na vhodnou teplotu, pokud jste schopni je alespoň deset sekund udržet v ruce. Masírovanou osobu uložte zprvu na břicho a záda potřete masážním olejem, dojde ke zvláčnění pokožky, která do sebe následně teplo lépe přijme. Kameny pak můžete začít přikládat podél páteře. Chtějte po masírované osobě, aby vám dávala zpětnou vazbu, zda je jí vše, co děláte, příjemné. Kameny nechte na kůži chvíli hřát a mezitím se můžete věnovat jiným částem těla.

Pokud takovouto masáž nabídnete partnerovi po náročném dni, jistě vaši snahu velmi ocení. Teplo samo o sobě působí proti bolesti, a tak není na škodu vyzkoušet masáž i v případě bolavých zad. Příjemná relaxace přitom bude jen dalším milým bonusem. Sháníte-li kvalitní náčiní, přečtěte si zkušenosti s lávovými kameny.

Kde si dále o této masáži přečíst?

VIDEO: Masáž lávovými kameny – jak probíhá?

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.