Vyzrajte na suchý kašel

Vyzrajte na suchý kašel
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Léto se pomalu chýlí ke konci, proto je nejvyšší čas nasadit prevenci a pokusit se pomocí vitamínů zabránit tomu, abyste strávili podzim a zimu s kapesníkem u nosu. Co dělat, když veškerá snaha selže a začne vás trápit dráždivý kašel? Není třeba zbytečně zatěžovat organismus antibiotiky, poradíme vám lepší řešení.

Není kašel jako kašel

Kašel obvykle doprovází onemocnění horních i dolních cest dýchacích, pojí se se zánětem průdušek a nejrůznějšími virózami. Kašel se může objevit ve více podobách. Pro mokrý kašel je typické vykašlávání hlenu z dýchacích cest, proto se mu také říká produktivní. Daleko více nás dokáže potrápit suchý kašel, který v noci nedovolí pořádně spát, dráždí hrdlo, čímž vyvolává chrapot, a navíc může přetrvávat pořádně dlouho – i několik týdnů po odeznění ostatních příznaků nemoci. Povrch sliznic dýchacích cest je v takovém případě narušený a tvoří se na nich místa bez přirozeného hlenového filmu, což neustále vyvolává nucení ke kašli.

Co můžete udělat pro úlevu?

Antibiotiky se tohoto problému nezbavíte, naštěstí je však dostupná úleva v podobě „babských“ receptů i přípravků z lékárny. První radou při onemocněních doprovázených kašlem je přijímat hodně tekutin, především bylinkových čajů. Zvlhčování vzduchu je další zásadou, kterou nelze zanedbat – nemáte-li k tomu určený přístroj, nouzově postačí mokrý ručník na topení. Pomoci mohou také inhalace a lékořicové cumlací pastilky. Někteří vsází na domácí sirupy, do nichž se přidávají přísady jako cibule, med a pepř.

Profesionální pomoc

Jedničkou mezi volně dostupnými přípravky na suchý dráždivý kašel je Stoptussin. Jako jediný totiž kombinuje látku tlumící kašel na úrovni centrálního nervového systému s látkou obnovující produkci hlenu, takže zklidní rozdrážděný krk a současně obnoví přirozený ochranný film. Možná jej znáte ve formě sirupu, ten však každému nevyhovuje. Ačkoliv nemá nepříjemnou chuť, zvláště děti jej často odmítají polykat. Pro tyto případy začala firma vyrábět Stoptussin tablety, které snadno polknete. Sáhnout můžete i po kapkách, ty lze nakapat do sklenice s vaším oblíbeným nápojem. V každém případě si před použitím nezapomeňte přečíst informace o dávkování apod. Vše důležité najdete na webstránkách http://www.stoptussin.cz/stoptussin.php.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.