Naučte se správně nosit termo prádlo

Naučte se správně nosit termo prádlo
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Spousta lidí má ve svém šatníku alespoň jeden kousek funkčního spodního prádla. Najdou se mezi nimi však tací, kteří vůbec netuší, k čemu vlastně slouží a jak jej nosit, aby byly stoprocentně využity jeho vlastnosti. Jestli patříte mezi ně, přečtěte si tento článek. Dozvíte se, jak správně vrstvit oblečení a čemu se při nošení termo prádla vyvarovat.

Základem je správné vrstvení

Je jedno, jestli jste aktivní sportovec, nebo funkční prádlo využijete jen při cestování. Aby vlastnosti termo oblečení fungovaly, je třeba zvolit správné vrstvy. Nejen, že funkční spodní prádlo při správném používání zahřeje, ale navíc odvádí pot od těla, takže budete po celou dobu v suchu. Pokud však zvolíte nevhodné vrstvení, může být účinek zcela opačný. Jako první vrstva se využívají různé termo nátělníky. Ty by měly těsně kopírovat křivky vašeho těla. Pakliže byste místo nich zvolili obyčejné bavlněné tričko, pot by vás studil a snadno byste prochladli. Tato vrstva stabilizuje tělesnou teplotu. Na ni by měla přijít vhodná mikina nebo triko s dlouhým rukávem, které mají izolační vlastnosti a zároveň odvádí vlhkost. Svrchní vrstvu pak tvoří ideálně nepromokavá bunda z kvalitního materiálu jejž neprofoukne.

Nejsou ponožky jako ponožky

V celku podceňovaným kusem oblečení jsou ponožky. Většinou si na ně lidi vzpomenou, až když přijdou mrazíky a nakupují zásoby teplých huňatých ponožek na doma. Je však velmi důležité mít nohy v teple neustále, vždyť nachlazení často přijde právě kvůli promrzlým chodidlům. Zejména sportovci by měli vybírat kvalitní termo ponožky, které odvádí pot od nohou, čímž je udržují v teple, a navíc zvyšují komfort při samotném pohybu. Dnes je na trhu k dostání mnoho typů termo ponožek od kotníčkových až po podkolenky. Vybírat můžete jak z neutrálních barev, tak veselá provedení, která ocení zejména děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.