Příčiny bolestivých bradavek při kojení jsou různé, nutná je však okamžitá péče

Kojení je pro většinu lidí normální a běžné, jenomže má také svá úskalí. Kvůli nedostatečnému přisání dítka, nevhodným technikám či bolesti bradavek se mu ženy nakonec vyhnou. Není divu, bolavé a přecitlivělé bradavky jsou velmi nepříjemnou záležitostí.

Díky kojení se dostává miminku nenahraditelného mateřského mléka, které má nesporné benefity pro jeho zdraví. Výhod je však mnohem více. Ať už se jedná o pozitiva imunologická, sociální nebo ekonomická, kojení se nesmí rychle vzdát. Nic se nevyrovná sblížení dítěte a matky, při kterému bezesporu dochází.

Správná kojící technika

Pokud se naučí maminka správně kojit a nalezne ideální techniku, vyhne se bolesti bradavek během kojení. Není to snadná cesta, ale existuje. Jenomže i při správném postupu kojení jsou bradavky zasaženy, protože četnost dávek v intervalech kojení je zejména v začátcích k zbláznění. V tomto ohledu je dobré o bradavky řádně pečovat, větrat je a po každém kojení omývat. Jenom tak se žena vyhne bolestem a nepříjemnému pnutí. K nejčastějším příčinám bolavých bradavek patří nevhodné přisátí dítěte k prsu, ale také kvasinková infekce, kožní problémy a ekzém, retence mléka i poranění mechanického typu (kousnutí dítětem).

Co dělat při bolesti?

Jako prevence před bolestivými bradavkami poslouží spousta tipů. Kromě výše zmiňovaných rad lze upřednostnit i omývání bradavek odličovacím tampónem namočeným v heřmánkovém čaji. Bolesti se může žena vyhnout i použitím kojícího kloboučku. Klíčem k úspěchu jsou klasické kojící bavlněné podprsenky a použití vhodných prsních vložek. Když jsou bradavky hodně bolavé, přiložte na ně speciální bio-aktivní nelepivé náplasti Multi-Mam Compresses a použijte mast Multi-Mam Lanolin vyrobenou z tuku z vlny ovcí. Díky tomu bude oblast kolem bradavky chráněna před i během kojení a nedojde ani k popraskání prsního dvorce.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.