Příčiny bolestivých bradavek při kojení jsou různé, nutná je však okamžitá péče

Kojení je pro většinu lidí normální a běžné, jenomže má také svá úskalí. Kvůli nedostatečnému přisání dítka, nevhodným technikám či bolesti bradavek se mu ženy nakonec vyhnou. Není divu, bolavé a přecitlivělé bradavky jsou velmi nepříjemnou záležitostí.

Díky kojení se dostává miminku nenahraditelného mateřského mléka, které má nesporné benefity pro jeho zdraví. Výhod je však mnohem více. Ať už se jedná o pozitiva imunologická, sociální nebo ekonomická, kojení se nesmí rychle vzdát. Nic se nevyrovná sblížení dítěte a matky, při kterému bezesporu dochází.

Správná kojící technika

Pokud se naučí maminka správně kojit a nalezne ideální techniku, vyhne se bolesti bradavek během kojení. Není to snadná cesta, ale existuje. Jenomže i při správném postupu kojení jsou bradavky zasaženy, protože četnost dávek v intervalech kojení je zejména v začátcích k zbláznění. V tomto ohledu je dobré o bradavky řádně pečovat, větrat je a po každém kojení omývat. Jenom tak se žena vyhne bolestem a nepříjemnému pnutí. K nejčastějším příčinám bolavých bradavek patří nevhodné přisátí dítěte k prsu, ale také kvasinková infekce, kožní problémy a ekzém, retence mléka i poranění mechanického typu (kousnutí dítětem).

Co dělat při bolesti?

Jako prevence před bolestivými bradavkami poslouží spousta tipů. Kromě výše zmiňovaných rad lze upřednostnit i omývání bradavek odličovacím tampónem namočeným v heřmánkovém čaji. Bolesti se může žena vyhnout i použitím kojícího kloboučku. Klíčem k úspěchu jsou klasické kojící bavlněné podprsenky a použití vhodných prsních vložek. Když jsou bradavky hodně bolavé, přiložte na ně speciální bio-aktivní nelepivé náplasti Multi-Mam Compresses a použijte mast Multi-Mam Lanolin vyrobenou z tuku z vlny ovcí. Díky tomu bude oblast kolem bradavky chráněna před i během kojení a nedojde ani k popraskání prsního dvorce.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.