Proč je biokosmetika stále populárnější?

Naprostá většina planety primárně používá klasickou kosmetiku, která je snadno dostupná a také levná. Na druhou stranu stále větší poptávka je i po bio alternativě. Ta se sice obvykle prodává dráž, ovšem její kvalita je mnohem vyšší.

Skvěle vyživuje pokožku

Výrobci klasické kosmetiky mají jen jediný cíl – rychlý nástup účinku. Toho se dá ovšem dosáhnout pouze za pomocí syntetické chemie. Ta navíc pomáhá kosmetice zlepšovat její vzhled a zároveň má pozitivní vliv také na trvanlivost. Syntetika ovšem mají i svá negativa.

Předně brání vitamínům, minerálům a antioxidantům ve správném vstřebávání do pokožky. Proto na rozdíl od biokosmetiky nepůsobí ta klasická částečně i jako léčivo, avšak pouze zkrášluje. Ani to však nedělá dostatečně dobře. Někdy je dokonce efekt zcela opačný.

Syntetické látky totiž ve větším množství často působí na pokožku agresivně. Proto se na ní mohou po nějaké době od aplikace objevit červené skvrnky či jiné dermatologické problémy. Tyto potíže zažívají hlavně jedinci mající citlivější pokožku, avšak postihnout mohou prakticky každého.

I z tohoto důvodu je lepší sáhnout po biokosmetice. Ta se takto neprojevuje ani v případech, kdy se to přežene s jejím dávkováním. Existuje jen jediný důvod, proč by mohl mít uživatel po použití biokosmetiky dermatologickém potíže. Tím důvodem je alergie. Tento scénář se však stává pouze ve výjimečných případech. Alergici si totiž složení kosmetických přípravků před koupí obvykle důkladně prostudují.

Zvířata kvůli biokosmetice netrpí

Pro mnoho zákazníků je biokosmetika oproti klasice přijatelnější také z morálních důvodů. Biokosmetika se totiž netestuje na zvířatech, což se o oběžné kosmetice rozhodně říci nedá. V EU jsou naštěstí tyto praktiky zakázané, avšak v mnoha jiných částech světa nikoliv. A i z takových míst k nám kosmetika přichází.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.