Nastartujte tělo jarní detoxikací. Jak na to?

Po zimě se můžeme cítit unavení a bez energie. Často navíc máme nějaká ta kila navíc, protože tělo si přirozeně chtělo dělat izolační tukové zásoby. Jenže jaro je už skoro tady a je potřeba nastartovat se na novou produktivní sezónu. V začátku velmi pomáhá detoxikace, kdy se tělo zbaví škodlivých látek, o trochu více se pročistí a pocítíte více energie pro běžné denní činnosti. Podívejte se na několik tipů v tomto článku.

Dostatek tekutin

Přirozenou detoxikační práci v našem těle běžně zastávají játra a ledviny, kde dochází k filtrování tělních tekutin a zachytávání škodlivin. Tyto nevhodného látky jsou dále vylučovány ven z organismu například v podobě potu a moči. Aby byl tento proces co možná nejvíce účinný, je potřeba zajistit mu dostatek tekutin. Každý den vypijte alespoň dva litry čisté vody. Přidat můžete také nejrůznější bylinkové čaje, kdy skvěle funguje například odvar z kopřiv.

Nezpracované potraviny

Sice jíme hodně kalorií, ale pochází ze zpracovaných potravin a našemu tělu nic moc prospěšného nedají. To je velká škoda, takže se zbytečně cítíme bez energie a nálady. Řešením je změna jídelníčku, do kterého zařadíte více nezpracovaných a přirozených potravin, jako jsou ovoce, zelenina a ořechy. Uvidíte, že pocítíte rozdíl i na vzhledu své pleti a vlasů.

Očista těla i duše

Jarní detoxikace nespočívá pouze v pročištění těla, ale mělo by se jednat i o nový impuls pro naši psychiku. Ještě stále je venku poměrně brzy tma, ale každým dnem se to zlepšuje, což je důvod k radosti. Věnujte každý den pár okamžiků pro uvědomění si, za co jste v životě vděční. Buďte rádi za každou příležitost a nebojte se začít s krátkými meditacemi. Vhodnou kombinací zdravého pohybu a zklidnění hlavy je jóga. Pomoci může i procházka na čerstvém vzduchu, kdy navíc spálíte kalorie a podpoříte činnost imunitního systému.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.