Co je to mezoterapie?

mezoterapiePodstatou této metody je nanesení účinné látky (nejčastěji kyseliny hyaluronové) na pokožku po předchozím intenzivním pojíždění mikrojehličkami po pleti. Na pokožku se přiloží derma-rollerový váleček, který má na sobě různě dlouhé mikrojehličky. Povrchově působící derma-roller zasahuje určitou vrstvu pokožky, usnadňuje průnik aktivní látky do pleti a současně působí jako speciální masáž podporující tvorbu kolagenu.

Mezoterapie a historie

Mezoterapie se ve světě využívá od 50-tých let minulého století. Do praxe ji uvedl francouzský lékař Michel Pistor. Tato metoda se využívá ve všech koutech světa a v různých oblastech medicíny. V Evropě a Americe je to především koncepce antiageingu, čili krásy, v Asii se používá na zvyšování plodnosti, v Latinské Americe na podporu cirkulace a drenáže v oblasti dolních končetin. Její využití na poli medicíny je opravdu široké a závisí jednak na místě vpravování, hloubce vpravování účinné látky a především od toho, jakou účinnou látku vpravo do organismu. Poprvé byla využita v oblasti revmatologie a při traumatickém poškození za účelem léčby problému a zároveň potlačení bolesti.

Jak mezoterapie funguje?

Stárnutí pokožky zapříčiňují mnoho faktorů – věk, stres, hormonální nerovnováha, slunce, kouření, či nesprávný životní styl. Navíc, pokud je pokožka v jakémkoliv věku matná, stinná a bez lesku, působí starší.

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka. Věkem organismus produkuje stále méně kyseliny hyaluronové, což vede ke stárnutí pokožky. Tento proces způsobuje zejména úbytek vody, která je pomocí této kyseliny v tkáních vázána. Díky používání kyseliny hyaluronové je pokožka schopna udržet si více vlhkosti a stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu.

Mezoterapie je ošetření, které se využívá více než 50 let. Do pleti se rovnoměrně injektuje gel s obsahem vitamínů, výživných látek a kyseliny hyaluronové. Do pokožky se tak tato věkem ubývající látka znovu dodá – výsledkem je pružnější, hydratovanější a svěžejší pleť. Výsledný efekt je jednotný a dokonale přirozený.

Přehled účinků mezoterapie

  • omlazení obličeje (neinvazivní face lifting)
  • redukce vrásek
  • zlepšení kvality a vypnutí pokožky
  • omlazení a zlepšení struktury pokožky

VIDEO: Mezoterapie v Asklepionu


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.