Jak na vrásky?

vraskyVrásky trápí mnoho žen. Nejenom těch starších, jelikož poslední výzkumy ukazují, že řada drobných se může na pleti vyskytnout už okolo pětadvacátého roku. To je dobrým důvodem začít se zajímat o to, jak bojovat proti vráskám. Zajímá vás, co skutečně pomůže a jaké jsou ideální cesty k vaší kráse? Podívejte se na ně s námi.

Pozor na chemii

Co může vznik vrásek výrazně zrychlit? Je to rozhodně chemie, kterou do našeho těla během svého života dostáváme různými způsoby. Není to jenom z jídla, jelikož to může být také z celé řady různých léků, stejně jako z různých hormonálních přípravků. To vše se může podepsat právě na rychlejším vzniku vrásek. Cílem každí ženy by mělo být užívání daných produktů minimalizovat. Je samozřejmě jasné, že bez léků a například hormonální antikoncepce se neobejdete, ale například při obyčejné chřipce nejsou vždy nutnou volbou antibiotika, když stejně pomůže i síla přírody.

Pozor na životní styl

Výše už jsme lehce nastínili, že vznik vrásek může být spojený také s nekvalitní stravou. Dnes není nic neobvyklého, že jíme potraviny s velmi špatnou nutriční hodnotou, jíme za pochodu a také nepravidelně. I to má na vznik vrásek velký vliv. Změna životosprávy by měla být spojena nejenom s celkovým zklidněním našeho hektického života, ale měla by být spojena také s tím, že se zaměříme na konzumaci:

  • Ovoce a zeleniny
  • Kvalitních tuků
  • Vlákniny

K tomu je třeba přidat i dostatek ideálně neslazených tekutin, sportovní aktivitu a dostatek spánku. To je základ zdravého životního stylu.

Skrývejte se před sluncem

Milujete krásné bronzové opálení? Potom byste měli vědět, že právě slunce je v souvislosti s vráskami velkým nepřítelem. Pokud už tělo chcete slunci vystavovat, nezapomínejte na krémy s vysokým ochranným faktorem, stejně jako krémy po opalování, které pokožku zklidní a dokážou ji dobře hydratovat. Slunce je spojeno především s tím rizikem, že jeho negativní účinky na vznik vrásek se neprojeví hned, ale začnou postupně vznikat až za několik let. Podobné je to i v případě návštěvy solárií, která jsou také rizikem číslo jedna.

Bez správných vitamínů to nejde

Nyní se již podívejme na konkrétní pomocníky v souvislosti s kosmetickými přípravky, které můžeme při boji proti vráskám využívat. Je jedno, zda se jedná o krémy, pleťové masky, nebo oleje. Důležité je vždy jejich složení. Začneme-li vitamíny, má na eliminaci vrásek vliv celá řada antioxidantů, kam můžeme zařadit jak vitamin C, tak i vitamin A nebo E. Dále nesmí chybět třeba i selen, stejně jako dostatek zinku.

Kromě krémů, které tyto láky obsahují, můžeme do těla řadu z nich dostat i výživovými doplňky, nebo běžnou stravou. Kromě ovoce a zeleniny to jsou hlavně různá semínka, stejně jako mořské ryby a další plody moře, které jsou na zmíněné látky bohaté. Na jednu stranu to může být složitější než doplňky stravy, ale zároveň platí, že takto dané látky naše tělo získává výše doporučovanou čistě přírodní cestou.

Nebojte se ani speciálních látek

Kromě vitamínů je třeba zaměřit se na používání krémů, které obsahují i řadu jiných látek, které možná slyšíte poprvé. Určitě to není kyselina hyaluronová, která je poměrně běžná. Naopak se může jednat o látky, jako je třeba:

  • Proxylan (pro-xylane)
  • Isobioline
  • Endoline

Pokud kosmetické přípravky mají dané složení, jsou určitě dobrou volbou. Dále by neměly chybět ani fytosteroly, nebo koenzym Q10. Současný sortiment nabízí produkty určené přímo na boj proti vráskám a tak je dobré porovnat si, jaké látky obsahují a v jakém množství. Čím více, tím lépe. Nadměrného množství se bát nemusíte, jelikož výroba kosmetických produktů prochází mnoha testy, které zajistí celkovou nezávadnost. Samozřejmě prioritou je dodržování předepsané aplikace dle návodu. Pokud si nevíte rady, kontaktujte podporu, či servis.

Pomoci může i lékař

Poslední cestou, kterou si v rámci boje proti vráskám zmapujeme, se týká pomoci od lékařů. Existuje několik metod, které mohou pleti opět dodat mladistvý vzhled. Jednou z jednodušších je třeba chemický peeling pomocí různých kyselin, které ovlivňují kolagenní vlákna a vyhlazují pokožku. Podobně působí třeba i intenzivní pulzní světlo spojené s metodou, která nese název fotorejuvenace.

Další postupy můžeme znát třeba pod pojmem laseroterapie, nebo dermabraze. Jde o postup, při kterém jsou vrásky v podstatě zbroušeny, díky čemuž již nejsou tolik viditelné a dá se s úspěchem hovořit i o jejich odstranění. Moderní metodou je také aplikace botulotoxinu, který se na požadovaná místa vpichuje pomocí injekční stříkačky. Zde však nemluvíme o trvalém odstranění vrásek, jelikož tato metoda je účinná zhruba jenom několik měsíců. Je založena hlavně na paralýze mimických svalů.

A co si ještě o vráskách přečíst?

  • Jak zamaskovat vrásky make-upem?
  • Jak na vrásky přírodní cestou?

VIDEO: Jak na vrásky, péče o pleť podle věku, botox atd….


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.