Avitaminóza nevymizela ani v moderní době

Avitaminóza nevymizela ani v moderní době
Ohodnoťte článek, budeme rádi

tAčkoliv by se mohlo zdát, že v současné době plné blahobytu a dostatku potravin v civilizované části světa, kam se řadí Evropa, a tedy i Česká republika, se nemůže stát, že by dospělí nebo děti trpěli avitaminózou, pravda je jinde. Avitaminóza je onemocněním, při kterém se lidskému organismu nedostává konkrétního vitaminu anebo řady vitaminů. Jednotlivé vitaminy ovlivňuj části lidského těla, jejich dobré fungování, zdravý růst a vývoj i celou řadu dalších faktorů.

Prevencí před onemocněními, úrazy i virózami jsou také zvýšené dávky vitaminů

Provázanost vlivu vitaminů a minerálů je více než zřejmá. Bez konkrétních vitaminů nedochází ke správnému vstřebávání minerálů z potravy, nedostatek dalších minerálů ovlivňuje bezchybné fungování vitaminů v těle. Jak radí nutriční specialisté, pestrou a zdravou výživou bychom měli dostatečně zásobovat organismus dospělého i dětí vyváženým množstvím vitaminů. Ovšem existují období, při nichž dochází ke zvýšenému odbourávání určitých látek z těla, a je třeba vitaminy a minerály dodávat v koncentrovanějším množství.

Dodávání vitaminů v období, kdy scházejí jejich přirozené zdroje

Tato období jsou například u dětí období růstu, prodělání dlouhodobého onemocnění nebo závažné choroby. Optimálně laděná skladba přípravku Vibovit Junior pomáhá dětem a jejich rodičům preventivně bránit vzniku virových onemocnění, případně je lépe překonávat podpůrnými prostředky k běžné medikaci. V zimním období, které je obecně dobou se sníženým počtem slunečních dnů – přirozeného zdroje vitaminu D, je doporučováno doplňování vitaminu D v koncentrované formě zvláště pro děti, pro které je důležité podporovat růst kostí, svalstva a komplexně jejich celkového vývoje.

Vitaminy si zaslouží i sportující mládež a studenti

Nejen děti v rychlém vývinu, ale i dospívající mládež, jež se věnuje sportu nebo je naopak hodně zaměstnána školními povinnostmi, si zaslouží pro svůj zdravý vývin doplňky stravy, jež jsou určeny přímo jim. Jsou sestaveny v ideálním poměru, jenž je zdravý pro jejich růst a celkový vývoj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.