Čtyři základní možnosti, jak udělat naši imunitu stoprocentně neprůstřelnou

Lidská imunita je velice složitý obranný mechanismus, který je těžký pro porozumění už jenom kvůli tomu, že je u každé osoby výrazně odlišná. Většina osob má tak větší náchylnost či imunitu na konkrétní nemoci, nebo procesy v lidském těle.

Co ale má naprostá většina z nás totožné, je celá řada způsobů, jak můžeme jednoduše řídit dovednosti imunity. A dnes se podíváme rovnou na čtyři možnosti, jak posílit imunitu pro co nejlepší obranyschopnost.

man running on road near grass field

Pravidelná a velice pestrá strava

Strava je pochopitelně základ zdravého těla i jednoduchého procházení všech důležitých procesů v těle. Pokud se jednoduše dokážeme dostat do situace, kdy zásobujeme tělo dostatkem kvalitních živin, tak pro nás nebude problémem neustále posilovat imunitu. Mimo živin můžeme užívat i suplementy, jako jsou ochranné nápoje, které obsahují dostatek vitamínů nutných pro zdravou a funkční imunitu i organismus.

Dostatek klidného spánku

Během spánku se tělo dostává do fáze, kdy je naprostá většina vnitřních procesů umocněná. Rychleji nám ve spánku například rostou vlasy i nehty, rychleji trávíme, a dokonce i spotřebováváme vodu. Mimo toho všeho ale ve spánku také mnohem rychleji regenerujeme, což se může odrazit i na posílení imunity. Proto je pro opravdu silnou a schopnou imunitu extrémně důležité, abyste dokáže pravidelně a kvalitně odpočívat.

Dobrá běžná životospráva

V rámci lidské životosprávy se víceméně ocitá vše, co jsme doposud zmínili. Jenže celá řada drobných návyků může například pomoci tomu, aby nebyla lidská imunita tak moc vytěžovaná. Příkladem jsou hygienické návyky, kdy si mnozí neumívají ruce ani po příchodu domů, teprve pak nepoužívají hygienické potřeby mimo domácnost. Přitom těchto pár minut je opravdu účinnou a silnou prevencí.

Pohyb jako základ zdravého těla

Základem by pak měl být pohyb. Nemusíme nutně běhat maratony, nebo vzpírat stovky kilogramů. Pro spokojený organismus stačí i pravidelné procházky pohodovým odpočinkovým tempem. Díky nim totiž udržíme organismus aktivní. Je ale důležité zmínit, že pak suplementace jako ochranné nápoje nabývá na nutnosti, protože během aktivity rychle ztrácíme vitamíny.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.