Nechte si ocenit mince a prodávejte zlato, teď to má smysl!

Máte doma sbírku starých mincí nebo jste před časem investovali do zlatých slitků či medailí? Pak byste právě teď měli zpozornět. Cena zlata se vyšplhala dost vysoko a sběratelé i investoři prodávají, co nakoupili.

Cena zlata od začátku roku dramatickým způsobem roste a v současné době je nejvyšší za posledních 7 let. Toto je skvělá motivace pro investory i sběratele, aby prodali i své dlouholeté sbírky.

Před prodejem je však nutné cenu zlata sledovat

Hodnota zlata je sice vysoko, avšak kolísá. Proto je před prodejem dobré podívat se na internetu na nějaký graf vývoje ceny. Na něm uvidíte, zda se zrovna nacházíme v lokálním minimu, nebo je cena dostatečně vysoko. Bylo by zbytečné se připravit o peníze kvůli tomu, že jste neprodali o den dříve nebo den nepočkali.

Jestliže to máte blízko na Slovensko či do Německa, nabízí se i možnost podívat se, za kolik se zlato prodává tam. Cena zlata vzrostla po celém světě, u nás ji ovšem ovlivňuje ještě kurz koruny. Státy, které platí eurem, tohle řešit nemusí. Jezdit kvůli prodeji zlata do zahraničí ovšem nemusíte, i v Česku za něj získáte dost.

Nechte si zdarma ocenit svou numismatickou sbírku

Věnujete se numismatice, nebo vám doma prostě jen leží pár starých mincí? I nenápadná československá či rakouská mince může mít velkou sběratelskou hodnotu. Mnohé starší kousky stojí více než zlaté mince vydávané v současné době. Jako laik ovšem nemáte šanci to poznat. Přijďte se zdarma poradit s odborníky na ocenění mincí!

V pátek 3. dubna budou v prodejně Pražské mincovny v Obecním domě přední odborníci na numismatiku, konkrétně Ladislav Křeček a Alexander Schwab-Trau z vídeňského numismatického domu Schoeller Muenzehandel. Od 10:00 do 15:00 vám rádi nezávazně a zdarma ocení vaše mince. Můžete přijít kdykoliv, jen pokud vlastníte sbírku čítající 10 a více mincí, předem se objednejte.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.