Manukový med a zdraví – proč je tak super a na co je dobrý?

manukovy-medMed je již dlouho známý pro své antibakteriální účinky. Med manuka inhibuje více než 80 druhů bakterií, ale jeho léčebné účinky zatím nejsou využívány naplno, protože moderní medicína ještě zcela nerozumí molekulárnímu mechanismu hojení ran medem. Neobyčejný med Manuka je čistý, absolutně přírodní med z nektaru květů keřů Manuka rostoucích na Novém Zélandu. Vyniká vysokou kvalitou. Každá šarže sklizených medu je laboratorně testovaná. Už Maorové, původní Obyvatelé Nového Zélandu, si vysoce cenili výjimečných vlastností tohoto unikátního medu.

100% přírodní Manuka med z Nového Zélandu

Manuka med přirozeným způsobem obsahuje jedinečnou látku methylglyxoal, díky které se výrazně liší v porovnání s ostatními medy. Metylglyoxal (MGO) je jednoznačně dominantní složkou, která zajišťuje medu výjimečné vlastnosti. Přirozené antibakteriální vlastnosti metylglyoxalu při laboratorních testech prokázaly odolnost vůči zahřívání, světlu, tělesným tekutinám a enzymům.

Čím vyšší hodnota metylglyoxalu se v medu nachází, tím je Manuka med vzácnější.

Manukový med je superpotravinou

Manukový med je 100%, nepasterizovaný, neředěný, minimálně filtrovaný, bez jakýchkoliv konzervačních látek a přidaných barviv. Manuka med je právem řazen mezi tzv. Superpotraviny. Splňuje kritéria syrové stravy (RAW FOOD).

Manuka med s označením MGO ™ je vhodný pro každodenní používání, a to i během delšího období. Lze ho konzumovat nebo přímo aplikovat na pokožku. Má výbornou chuť a dá se používat jako běžný med.

Na co se dá manukový med použít?

  • Kašel a příznaky chřipky, bolení v krku
  • Zažívací potíže
  • Žaludeční vředy (Helicobacter pylori), syndrom dráždivého tračníku (IBS), zácpa a průjem
  • Kožní problémy

Co si dále o manukovém medu přečíst?

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.