Vilcacora – léčivá bylina z Amazonského pralesa


Amazonie nabízí široké spektrum bylin, pro které jsou charakteristické výrazné léčivé účinky na lidský organismus. Tyto byliny z Jižní Ameriky jsou často známé pod názvem peruánské byliny. Byliny z Peru využívali již tamější obyvatelé pro léčbu mnoha onemocnění a jejich účinky potvrdila dokonce moderní věda. Mezi velice známé a oblíbené peruánské byliny patří Vilcacora, která má mnoho léčivých schopností, proto se na ní podíváme zblízka.

Bylina mnoha názvů

Vilcacora neboli Uncaria tomentosa je popínavá rostlina, které se daří v deštných pralesech a dosahuje délky až 30 m. Často se pro tuto liánovitou rostlinu používá také španělský název Uňa de gato, což v českém překladu znamená kočičí dráp, lze se tak mnohdy setkat i s tímto názvem. Název Uňa de gato si rostlina získala kvůli svým zahnutým trnům nacházejících se na úponu listů, které svým vzhledem připomínají kočičí dráp.

Léčivé účinky Vilcacory

Vilcacora má velké množství léčivých vlastností, proto patří mezi jednu z nejvyhledávanějších bylin. O jejím působení hovoří již indiánské legendy. Účinně pomáhá například při bolestech, revmatismu, zažívacích a střevních potížích apod. Také má výrazné protizánětlivé účinky, díky čemuž je schopna potlačit záněty v těle. Uncaria tomentosa je vhodná i pro posílení imunity a dodání energie. Připisován jí je také pozitivní vliv na rakovinu. Má totiž schopnost bojovat s nádorovými onemocněními.

Jak se Vilcacora užívá?

Uncaria tomentosa vypěstovat u nás nelze, ale snadno si ji pořídíte v internetovém obchodě Herbavis. K léčebným účelům se u Vilcacory využívá především kořenová kůra a vnitřní kůra stonků. Z této kůry se pak připravuje odvar, který můžete popíjet za tepla i za studena. Užívání Vilcacory je vhodné téměř pro každého, avšak nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám a osobám před či po transplantaci.

V e-shopu Herbavis si můžete pořídit i další peruánské byliny, jako je Sangre de drago, Maca, Achiote, Marco a další léčivé byliny.

 

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.