Naslouchátka vám pomohou slyšet jako dřív


Zhoršený zrak a sluch jsou v pozdějším věku naprosto běžným problémem. Není třeba se za něj stydět a rozhodně se nebojte jít s touto potíží k lékaři. Ve většině případů vám však doporučí koupit si naslouchátko. Jde o nejlevnější a nejspolehlivější řešení.

Lékař (nikoliv praktický, ale odborník z oboru otorinolaryngologie či foniatrie) vám může naslouchátko předepsat, nicméně pojišťovny je proplácí jen do určité výše. Něco tedy bude muset jít z vaší vlastní kapsy. Kolik to bude, záleží na vašich preferencích. Dnes už se totiž vyrábí i voděodolná sluchadla či naslouchátka propojená s telefonem.

Sluchadlo ani nemusí být vidět

V praxi se setkáte se třemi typy naslouchátek, a to:

Naslouchátko do ucha: Je malé, vypadá podobně jako dnešní bezdrátová sluchátka a díky tomu, že se obvykle vyrábí v tělové barvě, si jej lidé kolem vás ani nevšimnou. Bohužel zesiluje méně než jiné typy, takže je vhodné spíše pro lidi s lehkou nedoslýchavostí.

Naslouchátko za ucho: Zesiluje více a je větší. Za uchem dobře drží, nicméně pokud nosíte brýle, nebude to vhodná volba pro vás.

Kapesní naslouchátko: Do kapsy si dáte krabičku, na které je veškeré ovládání, a k ní je připojené sluchátko. Nikdo vlastně nepozná, zda máte klasická sluchátka, nebo naslouchátko pro nedoslýchavé.

Dále může být sluchadlo pro nedoslýchavé digitální, nebo analogové. Ta analogová nabízí základní funkce, digitální umí lépe zpracovat zvuk – odfiltrují šum a uslyšíte čistěji. Analogová jsou zpravidla levnější.

Co čekat od vašeho prvního naslouchátka?

Naslouchátka pro seniory mívají velmi jednoduché ovládání. Většinou na nich najdete tlačítko na vypnutí/zapnutí a pak možnost nastavení hlasitosti zesílení. Velmi často bývají naslouchadla dobíjecí, přes noc je tedy dáte na nabíječku a pak s nimi celý den fungujete. Podobně jako u klasických sluchátek si i u naslouchadel můžete vybrat z několika velikostí silikonových špuntů, aby vám dobře seděly v uchu.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.