Vyznáte se v léčivých rostlinách?

Upřednostňujete přírodní, staletími ověřenou léčbu před užíváním chemických preparátů? Záleží vám na vašem zdraví a nechcete se dopovat syntetickými léky s nežádoucími vedlejšími účinky? Pak se vám jistě bude hodit herbář léčivých rostlin, kde naleznete všechny užitečné informace o zdraví prospěšných účincích jednotlivých bylinek.

Bylinky a jejich léčivá síla

Je nám všem velmi dobře známo, že bylinky mají zdravotně prokázané léčivé účinky. Dokážou si poradit s nejrůznějšími bolestmi, nechutenstvím, psychickými potížemi, správným fungováním dýchacího a trávicího systému a mnoha dalšími neduhy. Léčivé rostliny navíc zásobují organismus potřebnými látkami, které mají pozitivní vliv na fungování veškerých orgánů.

Na co si při sběru bylinek dát pozor?

V prvé řadě bychom měli mít po ruce herbář léčivých rostlin pro ověření sbírané bylinky. Při sběru rozhodně upřednostňujeme místa chemicky nezamořená a lokality, kde se hledané rostliny přirozeně vyskytují. Vyhneme se sběru mokrých a vlhkých bylin, stejně tak je neukládáme do sáčků z neprodyšných materiálů kvůli zapaření.

Sušení by mělo probíhat na větraném, ale suchém místě. Ideální je použití sít, na která se bylinky v jedné vrstvě rovnoměrně rozprostřou. Jakmile máme usušeno, uskladníme rostliny v uzavíratelných sklenicích nebo papírových sáčcích.

V jakých formách bylinky pomáhají?

Nejrozšířenější jsou bylinné čaje ve formě odvarů nebo nálevů. To znamená, že buď bylinky vaříme několik minut ve vroucí vodě, nebo je vroucí vodou přelijeme a necháme vylouhovat. Dále to jsou nejrůznější tinktury, kapky a masti.

Při užívání léčivých rostlin ovšem musíme mít na zřeteli, že je nemůžeme libovolně kombinovat a současně je třeba dbát na správné dávkování. V opačném případě mohou vyvolat závažné zdravotní problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.