Vyznáte se v léčivých rostlinách?

Vyznáte se v léčivých rostlinách?
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Upřednostňujete přírodní, staletími ověřenou léčbu před užíváním chemických preparátů? Záleží vám na vašem zdraví a nechcete se dopovat syntetickými léky s nežádoucími vedlejšími účinky? Pak se vám jistě bude hodit herbář léčivých rostlin, kde naleznete všechny užitečné informace o zdraví prospěšných účincích jednotlivých bylinek.

Bylinky a jejich léčivá síla

Je nám všem velmi dobře známo, že bylinky mají zdravotně prokázané léčivé účinky. Dokážou si poradit s nejrůznějšími bolestmi, nechutenstvím, psychickými potížemi, správným fungováním dýchacího a trávicího systému a mnoha dalšími neduhy. Léčivé rostliny navíc zásobují organismus potřebnými látkami, které mají pozitivní vliv na fungování veškerých orgánů.

Na co si při sběru bylinek dát pozor?

V prvé řadě bychom měli mít po ruce herbář léčivých rostlin pro ověření sbírané bylinky. Při sběru rozhodně upřednostňujeme místa chemicky nezamořená a lokality, kde se hledané rostliny přirozeně vyskytují. Vyhneme se sběru mokrých a vlhkých bylin, stejně tak je neukládáme do sáčků z neprodyšných materiálů kvůli zapaření.

Sušení by mělo probíhat na větraném, ale suchém místě. Ideální je použití sít, na která se bylinky v jedné vrstvě rovnoměrně rozprostřou. Jakmile máme usušeno, uskladníme rostliny v uzavíratelných sklenicích nebo papírových sáčcích.

V jakých formách bylinky pomáhají?

Nejrozšířenější jsou bylinné čaje ve formě odvarů nebo nálevů. To znamená, že buď bylinky vaříme několik minut ve vroucí vodě, nebo je vroucí vodou přelijeme a necháme vylouhovat. Dále to jsou nejrůznější tinktury, kapky a masti.

Při užívání léčivých rostlin ovšem musíme mít na zřeteli, že je nemůžeme libovolně kombinovat a současně je třeba dbát na správné dávkování. V opačném případě mohou vyvolat závažné zdravotní problémy.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.