Bezpečnostní prvky pro města a obce: Varovné systémy a kvalitní rozhlasy jsou základem

V dnešní době se člověk může dostat k důležitým informacím o tom, co se v jeho okolí děje, mnoha způsoby. Zejména mladší a střední generace k tomu hojně využívá internet a různé další moderní platformy. Přesto se stále dokážou uplatnit tradiční zdroje. K nim se nepochybně řadí obecní drátové rozhlasy.

Obecní drátové rozhlasy a jejich význam pro společnost

Kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové varianty jsou používané již poměrně dlouhou dobu. V minulosti už mnohokrát posloužily jako jeden z důležitých informačních zdrojů pro obyvatele v krizových situacích, například během záplav a dalších živelných katastrof. Dnes se zdá, že jsou přeci jen na ústupu, byla by ale rozhodně škoda na ně zcela zanevřít. Ne vždy jsou totiž modernější systémy k dispozici, a to například v důsledku výpadků elektřiny, mobilních sítí apod. Právě v takovýchto situacích mohou být kvalitní rozhlasy pro města a obce stále důležitými varovnými systémy. Menší obce je pak samozřejmě i nadále využijí k informování svých obyvatel o aktuálním dění, tedy například zda se v dané lokalitě konají nějaké zajímavé kulturní, společenské či sportovní akce, trhy, výstavy apod.

Varovné systémy, které pomáhají minimalizovat škody na majetku a zdraví osob

V určitých oblastech a regionech by měly zodpovědné osoby, jež mají na starosti obecní majetek, uvažovat o investici do sofistikovanějších zařízení. Příkladem budiž efektivní varovný systém, který se může skládat nejen z klasické elektronické sirény, ale také třeba z lokálního výstražného zařízení typu srážkoměru apod. S jeho pomocí se totiž dá do značné míry eliminovat riziko způsobení velkých škod na majetku, nemluvě o zdraví obyvatel. Velmi zajímavé řešení přináší bezdrátový informační systém – BIS. Toto a další výše uvedená zařízení pomáhá obcím a městům v Česku vybudovat a spravovat renomovaná společnost EL-MIK. Specializuje se hlavně na ozvučovací techniku, a to již od roku 1994.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.