Bezpečnostní prvky pro města a obce: Varovné systémy a kvalitní rozhlasy jsou základem

V dnešní době se člověk může dostat k důležitým informacím o tom, co se v jeho okolí děje, mnoha způsoby. Zejména mladší a střední generace k tomu hojně využívá internet a různé další moderní platformy. Přesto se stále dokážou uplatnit tradiční zdroje. K nim se nepochybně řadí obecní drátové rozhlasy.

Obecní drátové rozhlasy a jejich význam pro společnost

Kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové varianty jsou používané již poměrně dlouhou dobu. V minulosti už mnohokrát posloužily jako jeden z důležitých informačních zdrojů pro obyvatele v krizových situacích, například během záplav a dalších živelných katastrof. Dnes se zdá, že jsou přeci jen na ústupu, byla by ale rozhodně škoda na ně zcela zanevřít. Ne vždy jsou totiž modernější systémy k dispozici, a to například v důsledku výpadků elektřiny, mobilních sítí apod. Právě v takovýchto situacích mohou být kvalitní rozhlasy pro města a obce stále důležitými varovnými systémy. Menší obce je pak samozřejmě i nadále využijí k informování svých obyvatel o aktuálním dění, tedy například zda se v dané lokalitě konají nějaké zajímavé kulturní, společenské či sportovní akce, trhy, výstavy apod.

Varovné systémy, které pomáhají minimalizovat škody na majetku a zdraví osob

V určitých oblastech a regionech by měly zodpovědné osoby, jež mají na starosti obecní majetek, uvažovat o investici do sofistikovanějších zařízení. Příkladem budiž efektivní varovný systém, který se může skládat nejen z klasické elektronické sirény, ale také třeba z lokálního výstražného zařízení typu srážkoměru apod. S jeho pomocí se totiž dá do značné míry eliminovat riziko způsobení velkých škod na majetku, nemluvě o zdraví obyvatel. Velmi zajímavé řešení přináší bezdrátový informační systém – BIS. Toto a další výše uvedená zařízení pomáhá obcím a městům v Česku vybudovat a spravovat renomovaná společnost EL-MIK. Specializuje se hlavně na ozvučovací techniku, a to již od roku 1994.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.