Moderní glukometry pro kontrolu cukru v krvi

Život s cukrovkou je z velké části o hlídání se a pravidelném sledování hladiny cukru v krvi. V dnešní době to naštěstí není nijak zvlášť složité, protože existují moderní přístroje, s jejichž pomocí si s tím poradí naprosto každý. V článku se tak dozvíte informace o tom, kde glukometry zakoupíte a co může být na vině při rozdílech u jednotlivých měření.

Glukometry pohodlně vyberete a zakoupíte na internetu

Snad všechny glukometry, které můžete zakoupit v lékárně, nabízí co nejvyšší přesnost pro měření. Každý z takových přístrojů by totiž měl splňovat příslušené ISO normy, aby jeho každodenní používání bylo opravdu bezpečné a přinášelo pro diabetiky tolik podstatné zjednodušení. Pro nákup takového vybavení navíc nemusíte nikam chodit, protože si glukometr jednoduše objednáte přes internet. Během nakupování nezapomeňte také na příslušenství, jako jsou testovací proužky, odběrové pero a lancety. Všechny tyto věci může být po čase používání nutné opět doplnit.

Moderní přístroje propojené s chytrým mobilem

Pro měření glykémie si dnes můžete pořídit i moderní přístroje, které jsou propojené s chytrým mobilním telefonem přes příslušnou aplikaci. Díky tomu získáte maximální přehled o tom, jak dopadla vaše poslední měření. Vybrat si také můžete z celé řady velikostí, tvarů i barev glukometrů. Promyslete si, jestli chcete klasický nebo invertovaný LCD displej pro snadné odečítání výsledků.

Odchylky v měření

Během měření cukru v krvi je možné občas pozorovat určité odchylky. Na vině jsou v tomto případě často drobnosti. Mnoho lidí nepozorně čte návod uvedený u daného přístroje. Jindy za lehkou odchylkou stojí velikost kapky krve, která především u některých základních modelů může zkreslit výsledky. Vždy tak proveďte raději několik zkušebních měření a důkladně si otestujte práci s glukometrem, než ho začnete používat naplno.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.