Monitoring dýchání v nemocničních zařízeních, přesně to obstarává kapnometr

Měření dechové frekvence rozhodně není druhořadá záležitost, v mnoha případech může včasný lékařský zásah zachránit život. Moderní přístroje se snadno přenášejí, jsou vhodné i pro záchrannou službu, stejně jako pro pacienty v domácí péči. Například kapnometr neváží zpravidla ani celý kilogram, dokáže celou noc monitorovat dech a dát okamžitě na vědomí zdravotnickému personálu hrozící komplikace.

Maximální bezpečnost pro pacienta, ale také voděodolná konstrukce

Dnešní kapnometry nabízí celou řadu výhod. Snadno se s nimi pracuje, okamžitě upozorní na koncentraci CO2 u spontánně ventilujících pacientů, disponují také voděodolnou konstrukcí odolávající i prudším nárazům. Dostatečně velký dotykový displej, nabízející přesné a pečlivě aktualizované údaje. Vnitřní paměť až šestatřicet hodin, veškeré potřebné informace se přehrají do PC nebo dalšího zařízení prostřednictvím USB. Něco podobného podstatně usnadní práci personálu nejen na LDN, ale i během přepravy pacientů v rychle jedoucí záchrance, kdy je doslova každá vteřina drahá…

Stačí jen málo, zapojit napájení a připojit kapnometr nonin k dýchacímu okruhu nebo respiračnímu vaku, pak už je nepřetržitý monitoring (což je důležité například přes noc) zajištěn. Pečlivé měření obsahu oxidu uhličitého ve vydechovaném vzduchu a dechové frekvence je samozřejmostí i během chodu úsporného režimu. Plně nabitá baterie zajistí provoz po dobu zhruba pěti hodin, v případě potíží je zdravotnický personál okamžitě zalarmován. Apnoická pauza může být velmi nebezpečná, v podobných případech je třeba okamžitě jednat. Zařízení pracuje velmi inteligentně, pokud je odpojen adaptér, upozorní na sebe okolí – chyby jsou proto zcela vyloučeny. V neposlední řadě, kapnometr je vhodný k použití nejen u kojenců, ale i u lidí středního věku a seniorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.