Pračka i sušička by měly mít v domácnosti své čestné místo

Každý chce chodit v čistém, jemném a voňavém prádle. Toho sice lze dosáhnout i bez pračky, potažmo sušičky, nicméně za cenu velkého množství vynaloženého času a úsilí. Proto je lepší nešetřit a oba výše zmíněné přístroje si koupit.

Pračky už jsou klasika

Pračky u nás byly hitem naposledy někdy za dob normalizace. Dnes už si z nich nikdo na zadek nesedne. Nejedná se rozhodně o žádnou technologickou novinku.

Nové modely sice mají tu a tam nějaká vylepšení, ale moderní pračky fungují víceméně úplně stejně jako jejich dávné předchůdkyně. Na co tedy dávat pozor při jejich výběru, když ne na funkce? Zásadní jsou tři věci – velikost, spotřeba a způsob otevírání.

Rozměry je dobré vybírat podle toho, kolik členů má domácnost. Páry či samotní lidé si vystačí s něčím menším, zatímco rodiny s dětmi by měly přemýšlet nad trochu objemnějším spotřebičem.

Spotřeba je důležitá, zvláště v současné době drahých energií. Zde je dobré vždy volit pračku s co nejnižší žravostí. Takovéto modely stojí pochopitelně více, avšak v dlouhodobé perspektivě se jejich koupě určitě vyplatí.

Způsob otevírání se zdá jako maličkost, ovšem není. Každý má koupelnu koncipovanou trochu jinak. Někde je tak výhodnější mít dveře navrchu přístroje, do jiných koupelen se hodí spíše pračky s předním plněním.

Sušičky se prosazují pomaleji

Mnozí lidé mají stále tendenci sušit prádlo na věšáku, i když je to předpotopní zvyk, kvůli kterému se navíc v bytech usazují plísně. Kdo chce doma snížit dlouhodobě vlhkost vzduchu, ten by si měl koupit sušičku.

Sušičky nejenže prádlo zbavují přebytečné vody, ale zároveň ho dělají měkčí. Navíc likvidují i alergeny.

Komu je líto vyhazovat peníze za pračku a sušičku zároveň, může si koupit kombinovaný přístroj. Ty sice nenabízejí tolik možností jako pračka a sušička zvlášť, na druhou stranu však zabírají daleko méně místa.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.