Rohové kuchyně nabízí za málo peněz hodně muziky

Komu by se nelíbily obří kuchyně o velikosti běžného českého bytu? Avšak téměř nikomu se do bytu nevejdou a v podstatě je ani nepotřebujeme. Dobře zvolená rohová kuchyňská linka nám umí nabídnout stejný komfort na výrazně menší podlahové ploše. Navíc za pár korun.

Běžné lineární kuchyňské linky jsou dost nudné a nenabízí dostatečnou pracovní plochu. Pro nejčastější dispozice českých bytů a rodinných domů se hodí mnohem lépe rohové kuchyně. Ponechávají prostoru vzdušnost, opticky jej nezmenšují, přitom jsou dostatečně velké, co se týče pracovní desky i odkládacího prostoru. Hodí se pro použití s horními skříňkami po celé délce linky, či pouze nad jedním ramenem. To využijeme obvykle tehdy, když je roh kuchyně ohnutý pod okno.

Rohové kuchyně nabízí ideální prostorové řešení

I když se může zdát, že rohová kuchyně nám prostor kuchyňské linky zas o tolik nezvětší, opak je pravdou. Pracovní plocha bývá obvykle minimálně dvojnásobná, velké možnosti navíc máme díky úložnému prostoru ve spodních skříňkách, případně i v horních. S designovou digestoří, se zajímavým korpusem, dezénem dvířek a s pěkně zvolenou výraznou pracovní deskou může být i levná rohová kuchyň pýchou otevřeného designového prostoru.

Jak správně navrhnout rohovou kuchyni?

Určitě vsaďte na vestavěné spotřebiče. Vypadají dobře, šetří místo a výrazně zjednodušují úklid kuchyně. V dnešní době by měla být samozřejmostí myčka nádobí. Šetří vodu i náš čas. Troubu lze osadit nejen do spodní části. Pokud máte možnost, osaďte ji výš do výšky očí. Pro všechny drobné spotřebiče najděte dle možností prostor mimo hlavní pracovní plochu. Kávovar ani mikrovlnka na ni nepatří. Využijte buď prostor rohové části pracovní desky, nebo zcela jiný mimo pracovní desku. Mikrovlnku je nejideálnější vestavět. Rozhodně neopomeňte odsávač par, a to ani když máte kuchyňskou linku přímo u okna. Jen tak vám byt nenačichne vařením a nebudete muset neustále čistit mastnotu na lince a jejím okolí.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.