Jak na výběr pracovního oblečení?

Výběr pracovních oděvů a obuvi není radno podceňovat. I na nich totiž záleží, zda se zaměstnanec bude cítit dobře a podávat adekvátní pracovní výkony.

Pracovní oblečení i obuv v první řadě musí být pohodlné. Svého nositele či nositelku nesmí nikde tlačit ani omezovat v pohybu. Důležité jsou i kvalitní prodyšné a dostatečně savé materiály zamezující nadměrnému pocení.

Estetická stránka věci

Svou roli tu hraje i estetická stránka věci. Nemyslete si, i takové zdravotní sestřičky, prodavačky a kuchařky se v práci chtějí líbit. I pracovní oděvy by proto měly být slušivé. Sesterská halena, šaty, košile, zástěra i kalhoty zkrátka pracovníkovi či pracovnici ze všeho nejvíc musí dokonale padnout. Naštěstí ty tam jsou doby, kdy sesterské uniformy byly jen a pouze bílé barvy. Dnes mohou hrát různými barvami. Na trhu jsou k sehnání zajímavé barevné sesterské haleny, šaty i kalhoty padnoucí všem typům postav.

Nakupujte ve specializovaných obchodech a e-shopech

Hlavním parametrem při výběru pracovního oblečení je charakter povolání jeho nositele či nositelky. Jiné pracovní oblečení je vhodné pro zdravotní sestry, pracovníky chladírenských zařízení, horníky, zedníky atd. Dobrou zprávou je, že většina e-shopů zaměřených na prodej pracovních oděvů má svou nabídku rozdělenou podle pracovního zaměření. Existují ale i úzce specializované e-shopy specializované na prodej pracovních oděvů pro konkrétní profesi. Například pracovníci ve zdravotnictví nakupují na eshop.fomipro.cz.

Vybíráme pracovní obuv

Ještě větší nároky mějte při výběru pracovní obuvi. Dámská zdravotnická obuv by měla mít pružnou a protiskluzovou podrážku, být prodyšná, s anatomicky tvarovanou stélkou, rovnou podešví, s plnou špicí umožňující dostatečným prostor pro prsty. Vhodné jsou především pantofle, sandále s plnou špičkou, ale i další typy zdravotnické obuvi.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.