Příznivé ceny zlata lákají velké i menší investory

Co je na dnešní ceně zlata příznivého? Ano, je poměrně vysoká, jen letos totiž vlivem covidu vystoupala o 30 %. Momentálně se však nacházíme v období krátkodobého propadu, takže investoři nakupují zlato ve velkém. Přidat se k nim můžete i vy a rozhodně není nutné, abyste měli našetřené statisíce.

V období ekonomických a jiných krizí je zlato nejlepší možnou investicí. Hodnotu podrží, ochrání vám peníze před samotnou krizí i pádem měny. Ekonomika se totiž jednou zotaví a cena zlata se opět navýší. Kromě toho je zlato nezávislé na měně, tedy aspoň to fyzické, které máte doma v trezoru. Kdykoliv ho můžete vzít a prodat za hranicemi, o zlato je zájem po celém světě.

Do zlata se nyní investuje více než dříve

Je poměrně běžným trendem, že během krizí lidé nakupují více zlata než kdy jindy. V těchto dobách jim totiž nabízí jistotu. Letos tomu není jinak, zájem o zlato stoupá a investoři do něj dávají více peněz. Obecně se doporučuje mít ve zlatě uchovaných 5-10 % úspor, aktuálně však lidé neváhají dát do něj mnohem více. Chtějí mít peníze v bezpečí.

Drobní investoři nakupují po vzoru těch velkých

Velcí hráči na trhu zlato skupují ve značném množství a ti malí si počínají úplně stejně. Přibývá i investorů začátečníků, kteří si zlato kupují poprvé v životě. Není vůbec důvod se toho bát, nákup investičního zlata je velmi jednoduchý.

Své zlaté mince či zlaté slitky si vyberete například v e-shopu Zlate-mince.cz. Prodejce provozující tento e-shop funguje na českém a slovenském trhu, zlatem zásobuje 60 000 zákazníků. Mezi nimi můžete být i vy. Jak se přesvědčíte v e-shopu, do zlata nemusí investovat pouze movití lidé. Zlaté mince se dají pořídit za pár tisícovek korun. Oblíbené jsou například mince Wiener Philharmoniker, které v e-shopu rovněž zakoupíte.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.