Příznivé ceny zlata lákají velké i menší investory

Co je na dnešní ceně zlata příznivého? Ano, je poměrně vysoká, jen letos totiž vlivem covidu vystoupala o 30 %. Momentálně se však nacházíme v období krátkodobého propadu, takže investoři nakupují zlato ve velkém. Přidat se k nim můžete i vy a rozhodně není nutné, abyste měli našetřené statisíce.

V období ekonomických a jiných krizí je zlato nejlepší možnou investicí. Hodnotu podrží, ochrání vám peníze před samotnou krizí i pádem měny. Ekonomika se totiž jednou zotaví a cena zlata se opět navýší. Kromě toho je zlato nezávislé na měně, tedy aspoň to fyzické, které máte doma v trezoru. Kdykoliv ho můžete vzít a prodat za hranicemi, o zlato je zájem po celém světě.

Do zlata se nyní investuje více než dříve

Je poměrně běžným trendem, že během krizí lidé nakupují více zlata než kdy jindy. V těchto dobách jim totiž nabízí jistotu. Letos tomu není jinak, zájem o zlato stoupá a investoři do něj dávají více peněz. Obecně se doporučuje mít ve zlatě uchovaných 5-10 % úspor, aktuálně však lidé neváhají dát do něj mnohem více. Chtějí mít peníze v bezpečí.

Drobní investoři nakupují po vzoru těch velkých

Velcí hráči na trhu zlato skupují ve značném množství a ti malí si počínají úplně stejně. Přibývá i investorů začátečníků, kteří si zlato kupují poprvé v životě. Není vůbec důvod se toho bát, nákup investičního zlata je velmi jednoduchý.

Své zlaté mince či zlaté slitky si vyberete například v e-shopu Zlate-mince.cz. Prodejce provozující tento e-shop funguje na českém a slovenském trhu, zlatem zásobuje 60 000 zákazníků. Mezi nimi můžete být i vy. Jak se přesvědčíte v e-shopu, do zlata nemusí investovat pouze movití lidé. Zlaté mince se dají pořídit za pár tisícovek korun. Oblíbené jsou například mince Wiener Philharmoniker, které v e-shopu rovněž zakoupíte.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.