Proč a jak si hlídat cenu zlata? Ušetřit můžete tisíce

Investování do zlata představuje snadný a rychlý způsob, jak uložit své peníze do komodity, která odolává inflaci. Jenže i tady platí, že ne všude nakoupíte zlato za stejnou cenu. Existují rozdíly mezi jednotlivými prodejci. Při výběru nejvýhodnější investičního zlata je tak potřeba pečlivě porovnat konkrétní nabídky. A odkud pochází zlaté slitky dostupné na českém trhu? To se dozvíte v tomto článku.

Zlaté slitky od švýcarských producentů

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Běžně dostupné zlaté slitky tak pochází převážně od švýcarských producentů.

Výběr cenově nejvýhodnější nabídky

Když se podíváte, jaká je aktuální cena zlata, zjistíte, za kolik zhruba můžete nakoupit dané množství zlata. Jenže při reálném hledání investičních produktů zjistíte, že se konkrétní ceny mnohdy liší až o 10 %. A to je v případě investování již poměrně výrazný rozdíl hlavně ve chvíli, kdy plánujete nakoupit větší objem zlata. Jde o vaše peníze, takže si dejte s volbou vhodného produktu opravdu záležet, aby investiční zlato přineslo co nejlepší zhodnocení do budoucna.

Objednávejte z prověřeného obchodu

Při osobním nákupu dokážete prověřit, jestli je kamenná prodejna solidní a nabídne zlato se všemi potřebnými certifikáty. O poznání pohodlnější a rychlejší je nákup přes internet. Zde si můžete vybrat z opravdu pestré nabídky slitků, ale i mincí nebo medailí. Důkladně si však prověřte, že jde o ověřenou společnost a jasnou historií a relevantními pozitivními recenzemi. Zásilka by měla být také dostatečně pojištěná pro bezpečnou přepravu až na adresu.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.