Jak si poradit s nevzhlednými kruhy pod očima?

kruhy-ociŘíká se, že oči jsou oknem do lidské duše. Nejen oko samotné, ale i tenká pokožka kolem něj však mohou mnohé vypovídat o stavu našeho života. Pokud je kůže kolem očí namodralá, objevují se na ní otoky či hrbolky, obvykle nás to zatěžuje spíše z hlediska vzhledu. Co to však může vypovídat o našem zdravotním stavu a jak tento problém řešit?

Důvody vzniku kruhů pod očima

Obvyklým důvodem vzniku je předchozí námaha očí – noc beze spánku, pobyt v zakouřeném prostředí či vystavení se stresovým situacím. Mohou být i odrazem nedostatečně pestré stravy, která je chudá zejména na železo. Vliv má na vzhled očí i věk, s rostoucím počtem let se samozřejmě okolí očí proměňuje a případné nedostatky se stávají výraznějšími.

Někdy je bohužel smutným faktem, že kruhy pod očima jsou nám dány do vínku, a nezmůžeme s nimi nic dostatečným spánkem, pitným režimem, kosmetikou. Je možné, že máte zvýšenou pigmentaci v okolí očí nebo příliš tenkou pokožku, kterou prosvítají drobné žilky. Kolem očí tak můžete pozorovat nafialovělé až načervenalé zbarvení.

Může však za nimi stát i problém zdravotní – hormonální nerovnováha, alergie, nachlazení. Pokud jsou otoky a zbarvení pod očními víčky výrazné a nic proti nim nepomáhá, je na místě konzultovat vše s lékařem, aby zhodnotil, zda se nejedná o poruchu funkce ledvin, štítné žlázy či kardiovaskulárního systému.

Životní styl

Kruhy pod očima můžete pozorovat po probdělé noci či v období, kdy nestíháte příliš dodržovat pitný režim. Zde je na místě dopřát si spánek okolo sedmi hodin denně – a to kvalitní, nerušený spánek. Snažte se vypít zhruba dva litry tekutin denně (přihlédněte ke své fyzické aktivitě a k počasí, v horku a při námaze je třeba pít více), ideální je čistá voda nebo zelený čaj. Naopak se vyhněte kávě a alkoholu. V jídle omezte solení, dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny (zejména s vysokým obsahem antioxidantů).

Rychlá pomoc u kruhů pod očima

Pokud se ráno podíváte do zrcadla a nejste se stavem pokožky kolem očí spokojeni, nabízí se některé z doma dostupných a levných řešení. Můžete si na oční okolí přiložit kostku ledu, kterou provedete jemnou masáž. Oblast se tak lépe prokrví. Obdobného efektu můžete docílit vychlazenou kávovou lžičkou přiloženou na oči nebo sáčkem černého či heřmánkového čaje (opět vychlazeného z lednice). Prodávají se i speciální sáčky s roztokem nebo gelem, který necháte klidně přes noc vychladit, a ráno ihned použijete.

Kosmetické přípravky na kruhy pod očima

Je zřejmé, že na stav našich očí má vliv též věk. Pokud ve dvaceti strávíte noc na párty, ráno to na vás pravděpodobně nebude k poznání tolik, jako když toto uděláte po třicítce. Zauvažujte nad tím, zda se již vyplatí investovat do kosmetiky speciálně určené pro oční okolí. Je běžně k dostání v drogerii či v lékárně a je možné vybrat si dle konkrétního problému, který se vás týká – tmavé kruhy, otoky, počínající vrásky.

Je vhodné, pokud oční krémy obsahují ochranný faktor SPF nejméně 30, aby na slunci nedošlo k dalšímu ztmavení očního okolí. Zesvětlující schopnosti mají krémy s obsahem vitamínu C a retinolu. Když už se kruhy pod očima vytvoří, zkuste je zakrýt pomocí korektoru. Na hodně tmavá místa je ideální korektor žluté (či mírně oranžové) barvy. Můžete vyzkoušet i speciální oční masáž v kosmetickém salonu.

Odborná péče

Pokud jsou tmavé kruhy kolem očí pro vás velkým problémem, nepřišli jste na možnou souvislost s vaším zdravotním stavem a nic z běžně dostupných řešení nefunguje, můžete vyzkoušet i péči speciálně zaměřenou na tuto oblast a zajišťovanou odborníky. V rámci estetické dermatologie můžete zkusit kosmetickou korekci či v případě prohlubní pod očima též aplikaci výplně do okolí očí. Najděte si nejbližší lékárnu na www.lekarny-lekarna.cz.

Co si přečíst dál na toto téma?

  • Jak na tmavé kruhy pod očima?
  • Jak vyzrát na kruhy pod očima?

VIDEO: Zázračná kašička z kávy na kruhy pod očima


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.