Nadýmání, zápach z úst nebo průjem? Vyzkoušejte kotvičník

Trpíte trávicími obtížemi? Často vás po těžkém jídle pálí žáha? Žaludek máte jako na vodě a zápach z úst je vaším každodenním problémem? Průjem nebo zácpa se u vás střídají jako na běžícím páse? Pak je načase s tím něco udělat. A právě v této oblasti vám nejvíce pomohou bylinky. Které a co si z nich připravit?

Odlehčete stravu

Prvním krokem z trávicích obtíží je odlehčení stravy. Pokud vaše trávicí soustava trpí a vy ji denně zatěžujete těžkým jídlem, příliš jí nepomůžete. Abyste jí ulevili, alespoň na pár dní zařaďte do stravy zeleninu a ovoce a vyhýbejte se masu. Ideální je, pokud si každý den naordinujete několikahodinový půst, aby mělo vaše trávení čas se zregenerovat. Například můžete vynechat večeři. Po odlehčení stravy je čas na bylinky. A na které vsadit?

Sáhněte po kotvičníku

Kotvičník je bylinka, která se tradičně používá jako prostředek pro zvýšení libida. Účinky kotvičníku jsou ale mnohem širší. Dokáže ale zatočit také s trávicími potížemi. Obsahuje mnoho účinných látek, které pomáhají snižovat záněty v trávicím traktu a zlepšovat trávení. Mezi tyto látky patří například hořčík, draslík, zinek, měď, vitamín C a řada dalších. Kotvičník je velmi účinný při problémech s nadýmáním, zápachem z úst i průjmy. Kotvičník také pomáhá odstraňovat toxiny z těla a zlepšovat funkci jater. Kvalitní kotvičník seženete například na guaranaplus.cz.

Žlutá kráska z louky

Kromě kotvičníku může být pro trávicí potíže užitečná i pampeliška. Ta obsahuje mnoho účinných látek, které podporují trávení a zlepšují funkci jater. Pampeliška také pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a reguluje hladinu cholesterolu. Pampelišku můžete přidat do salátu anebo si z ní připravit čaj. Pokud trpíte trávicími potížemi, můžete se pokusit změnit svou stravu a začít jíst více potravin bohatých na vlákninu. Vláknina pomáhá trávení a snižuje tvorbu plynů. Můžete také zvýšit příjem vody, abyste pomohli udržet střeva hydratovaná a snížit zácpu.

Co dalšího můžete dělat pro lepší trávení?

Kromě toho můžete zkusit užívat přírodní probiotika, které jsou obsaženy v jogurtech nebo kefírech, které pomáhají udržovat zdravou rovnováhu střevních bakterií. Také můžete zvážit užívání doplňků stravy obsahujících prebiotika, které podporují růst zdravých bakterií v trávicím traktu. Nicméně, před začátkem užívání jakéhokoli doplňku stravy nebo přírodního prostředku, je vždy důležité se poradit se svým lékařem, aby byly zohledněny vaše zdravotní podmínky a možné interakce s jinými léky, které užíváte.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.