Trápí vás nadýmání? Jakým potravinám se vyhnout?

Trápí vás nadýmání? Jakým potravinám se vyhnout?
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Jsou věci, o kterých se ve společnosti nemluví, i když nás někdy mohou hodně potrápit a není snadné je mezi lidmi utajit. Asi už jste zažili pocit nafouklého břicha, k němuž se často přidává i nadměrná plynatost. Zvlášť o svátcích při konzumaci nejrůznějších pochutin a nápojů se tyto problémy vyskytují často. Přinášíme vám pár tipů, s nimiž se dá nadýmání předcházet, a vy si oslavy svátků bez trapasů užijete.

Co způsobuje nadýmání

Problémy s krkáním a větry se mohou objevit příležitostně. Na vině bývají potraviny, které způsobují nadýmání. Jsou to luštěniny (fazole, čočka a další), zelná zelenina (kapusta, zelí, brokolice, květák), cibulová zelenina (česnek, cibule, pórek), kořenová zelenina (řepa, ředkvička), droždí a pšenice.

Stálé problémy s nafouklým břichem a plynatostí mohou mít několik příčin:

  • nadměrné polykání vzduchu při pití brčkem, se špatně padnoucí zubní protézou
  • proces hnití ve střevech způsobený nedostatkem trávicích enzymů
  • přítomnost parazitů
  • nemoci (syndrom dráždivého tračníků, Crohnova nemoc, divertikulóza)

Jak nadýmání předcházet

Většina lidí se snaží nadýmavým potravinám vyhýbat. Není těžké vypozorovat, po čem se nám nafoukne břicho, a podle toho se zařídit. Také kouření nebo stres mohou způsobovat tyto potíže. Preventivně pomáhá více pohybu na čerstvém vzduchu, pití neperlivých nápojů, dostatek probiotik ve stravě.

Nadýmání se občas objeví i tehdy, když konzumujeme výhradně zdravou stravu, proto důkladná očistná kúra může být tím správným řešením a může znamenat v každodenním životě opravdovou úlevu při problémech s trávením.

Očista střev pro zdravé fungování organismu

Při pocitech nafouklého břicha, plynatosti, potížích s trávením účinně pomáhá očistná kúra. Pro čištění střev lze použít přírodní prostředky, jako je například lněné semínko, projímadla, potravinové doplňky s vlákninou, probiotika.

Čištění střev je nezbytným předpokladem zachování zdraví, protože 80 % imunitního systému závisí právě na správném zažívání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.