Chemický peeling – k čemu je dobrý?

chemicky-peelingCo je klasický peeling již každá z nás velmi dobře ví. Díky němu pleť zbavíte odumřelých buněk, nečistot, barevně ji sjednotíte a důkladným vyčištěním připravíte na další ošetření. Chemický peeling toho ale slibuje ještě mnohem více. Odborníci tvrdí, že chemický peeling pleť omladí, odstraní z ní pigmentové skvrny i drobné jizvičky po akné. Opravdu to umí?

Dokáže chemický peeling zázraky?

Přesně tak! Tato vyhledávaná metoda korektivní dermatologie je skutečně takřka zázračná. Za pomoci chemických látek dochází k odloučení povrchových vrstev kůže a její následné regeneraci. Samotná aplikace chemického peelingu je vskutku nenáročná.

Na pleť se štětcem (případně vatovými tyčinkami) nanese ovocná kyselina a poté, co naruší vrchní část pokožky, je odborníky neutralizována. Následně se pleť ošetří protizánětlivým krémem a procedura je ukončena. Tak jednoduché a přitom nadmíru efektivní, co říkáte?

Pro koho je chemický peeling určen?

Chemický peeling je vhodný bez rozdílu pro všechny ženy a muže, kteří touží pleť omladit, rozjasnit a oživit. Podle hloubky působení lze peeling rozdělit na povrchový, středně hluboký a hluboký. Zvýšená opatrnost při jeho aplikaci se ale vyžaduje u pacientů trpících diabetes či v těhotenství.

Doma nebo v ordinaci?

I když na trhu dostat hned několik domácích peelingů slibujících viditelný efekt, přece jen se doporučuje proceduru absolvovat v ordinaci specializovaného lékaře. Chemické peelingy se liší typem, kombinací kyselin a dalších látek zastoupených v roztoku, ale například i dobou působení. Pro správný výběr konkrétního druhu je tedy názor odborníka klíčový. Zákrok je časově nenáročný a trvá zhruba deset minut. Je třeba ale počítat s tím, že ošetřená místa budou den – dva červená a pokožka se může zejména při hloubkovém peelingu místy olupovat.

Důležitá informace na závěr

Po peelingu je nutná fotoprotekce, čili nanesení ochranného opalovacího krému. Chemický peeling se aplikuje jednou za 7-14 dní. Jedna série sestává podle požadovaného efektu z 3 až 6 sezení, další sérii je možné opakovat za tři měsíce. Změnu však pocítíte okamžitě. Ne nadarmo je před blížícím se létem chemický peeling jednou z nejvyhledávanějších procedur korektivní dermatologie vůbec.

VIDEO: Chemický peeling v Asklepionu


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.