5 mýtů o klimatizacích, jimž byste neměli věřit


V letním období nezvladatelný boj s teplým vzduchem svádí klimatizace, která dávno nepatří pouze do administrativních budov a velkých výrobních továren. Stále častěji se klimatizace objevují v domácnostech, které přestaly věřit mýtům, jež o klimatizacích neustále kolují. V následujících řádcích vám prozradíme pět mýt o klimatizacích, jimž byste rozhodně neměli věřit.

Domácí klimatizace disponují mnoha funkcemi, přičemž tou hlavní je samozřejmě ochlazování vzduchu. Zařízení však odstraní ze vzduchu ve vašem bytě pyl, prach a další nečistoty či alergeny.

Mýtus č. 1: Klimatizace způsobuje onemocnění

Jednou z nejrozšířenějších lží je, že klimatizace do domu způsobuje onemocnění. Přestože vám přístroj ochlazuje vzduch, nemůžete kvůli němu onemocnět. Příčinou onemocnění jsou bakterie a viry nacházející se ve vzduchu, které však klimatizace odstraňuje, což znamená, že vás klimatizace naopak před onemocněním chrání.

Mýtus č. 2: Klimatizace má pouze jednu funkci – pouze chladí

Dávno jsou pryč doby, kdy klimatizace sloužily výhradně k ochlazování vzduchu. Současný trh nabízí i modely, jež umožňují také vytápění prostoru.

Mýtus č. 3: Klimatizace nejsou hezké a jsou hlučné

Před několika lety byly klimatizace vskutku nevzhledné a příliš hlučné, ale to se už změnilo. Sehnat se dají varianty, které dokonale zapadnou i do nadčasových interiérů. Klimatizace navíc už nevydávají tak velký hluk, že by vás v noci budily. Hodnoty hluku se pohybují pod 20 decibelů, což odpovídá lidskému dýchání.

Mýtus č. 4: Klimatizace jsou drahé

Stejně tak v současné době neplatí, že by vás klimatizace měly zruinovat. Samotné zařízení je sice nákladnější, nicméně provoz nikoliv. Výrobci si zakládají na tom, aby klimatizace nespotřebovaly příliš energie, a tak seženete i modely s energetickým štítkem A+++.

Mýtus č. 5: Klimatizace mají složité ovládání

Další nepravda, kvůli které si spousta lidí bojí pořídit klimatizaci. Přitom přístroj se ovládá ještě jednodušeji než televize. Jelikož moderní technologie zasahují do všech oblastí života, trh s klimatizacemi není výjimkou. Zakoupit tak můžete „chytrou“ klimatizaci, kterou je možné propojit s mobilním telefonem a ovládat ji skrze něj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.