Investiční zlato není jen pro bohaté. Úspory si v něm může uschovat i drobný střadatel

V posledních týdnech je patrná zvyšující se inflace, která je do značné míry strašákem u řady lidí. Snadno totiž mohou přijít o úspory, protože peníze zkrátka nebudou mít takovou hodnotu jako dříve. Proto se vyplatí rozumně investovat, a to například do zlata. Zatímco dříve investiční zlato skupovali především bohatí lidé, kdy do něj vkládali miliony korun, dnes už jsou zlaté mince a investiční zlaté slitky výrazně dostupnější pro širokou veřejnost.

Proč investovat do zlata?

Hlavním důvodem, proč zvolit právě zlato ve formě mincí a cihliček, je ochrana před inflací, tedy před znehodnocením peněz. Zlato má totiž na trhu konzistentní hodnotu, ba spíše vzrůstající, takže se na něm dá ve vhodném okamžiku dokonce dobře vydělat. Kromě toho při nákupu není zapotřebí počítat s platbou DPH, což je třeba u nemovitostí dáno přímo ze zákona.

Za kolik peněz a kde se dají zlaté mince a slitky koupit?

Investiční zlato se dnes už dá pořídit opravdu snadno, a to i za menší obnosy peněz. Třeba malé gramové zlaté cihličky vás vyjdou maximálně na 2 tisíce korun, záleží už jen na konkrétním obchodníkovi, kterého si vyberete. Za dobrou investici k ochraně vašich úspor se dá samozřejmě považovat zlato jen tehdy, vložíte-li do něj přeci jen trochu více finančních prostředků, ideálně alespoň řádově desítky tisíc korun.

Nákup samotný se dá provést u renomovaného dovozce a prodejce zlatých slitků a mincí se sídlem v pražském Obecním domě. Ten provozuje rovněž web zlate-mince.cz, kde najdete kompletní portfolio produktů s denně aktualizovanými cenami, neboť zlato ovlivňuje kromě jiného třeba současný kurz koruny. Zmíněný prodejce garantuje také výhodný výkup investičního zlata, takže se na něj budete moci obrátit ve chvíli, kdy se vámi držené zlato rozhodnete znovu směnit za peníze.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.