Nová doba přináší nové možnosti. Službou budoucnosti se stává online psychologické poradenství


Pandemie koronaviru, která už téměř rok a půl otřásá celým světem, zcela změnila fungování společnosti. Nejrůznější činnosti a služby využily technologických možností a přesunuly se do online prostředí, kde nejsou ovlivněny žádnými omezeními a lockdowny. Mnohdy se sem začlenily i služby, u kterých bychom tento přesun neočekávali, nicméně i v této formě se ukázaly být pro klienty přínosné a online se stal u nich rychle standardem. Jednou z nich jsou konzultace s psychologem online.

Kratší čekací lhůty, služby z pohodlí domova

Dle Národního ústavu duševního zdraví došlo v důsledku pandemie koronaviru a s ním souvisejícími opatřeními k nárůstu výskytu duševních onemocnění u dospělých osob v České republice na téměř 30 %, což znamená, že každý třetí člověk trpí lehčími či závažnějšími psychickými problémy. Zvýšená poptávka po psychologické pomoci tak vedla k prodloužení čekací doby na termín sezení u psychologa či psychiatra. Ta se nyní pohybuje v řádech měsíců, což je oba velmi dlouhá a může způsobit propuknutí závažnějších problémů. Není tedy divu, že došlo k výraznému navýšení zájmu o konzultace s psychologem online, které mají podstatně kratší objednací termíny a navíc probíhají z pohodlí domova, což je samo o sobě pro spoustu lidí velkou výhodou.

Stačí mobilní telefon či komunikační aplikace

Pro využití této odborné pomoci není potřeba nic speciálního. Termín si domluvíte po telefonu a na samotné sezení se s vámi pak potká psycholog na Skype, prostřednictvím WhatsAppu či jiné komunikační aplikace, kterou si předem domluvíte. Online konzultace probíhají ve velmi podobném módu jako osobní setkání a dosahují srovnatelných výsledků, takže se této formy nemusíte obávat.

Konzultace s psychologem online vás navíc k ničemu nezavazuje, vyzkoušíte ji a sami se rozhodnete, zda chcete pokračovat, nebo raději zvolíte osobní kontakt. Vyzkoušejte a porovnejte sami, zda je pro vás tato služba opravdu službou budoucnosti.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.