Nová doba přináší nové možnosti. Službou budoucnosti se stává online psychologické poradenství


Pandemie koronaviru, která už téměř rok a půl otřásá celým světem, zcela změnila fungování společnosti. Nejrůznější činnosti a služby využily technologických možností a přesunuly se do online prostředí, kde nejsou ovlivněny žádnými omezeními a lockdowny. Mnohdy se sem začlenily i služby, u kterých bychom tento přesun neočekávali, nicméně i v této formě se ukázaly být pro klienty přínosné a online se stal u nich rychle standardem. Jednou z nich jsou konzultace s psychologem online.

Kratší čekací lhůty, služby z pohodlí domova

Dle Národního ústavu duševního zdraví došlo v důsledku pandemie koronaviru a s ním souvisejícími opatřeními k nárůstu výskytu duševních onemocnění u dospělých osob v České republice na téměř 30 %, což znamená, že každý třetí člověk trpí lehčími či závažnějšími psychickými problémy. Zvýšená poptávka po psychologické pomoci tak vedla k prodloužení čekací doby na termín sezení u psychologa či psychiatra. Ta se nyní pohybuje v řádech měsíců, což je oba velmi dlouhá a může způsobit propuknutí závažnějších problémů. Není tedy divu, že došlo k výraznému navýšení zájmu o konzultace s psychologem online, které mají podstatně kratší objednací termíny a navíc probíhají z pohodlí domova, což je samo o sobě pro spoustu lidí velkou výhodou.

Stačí mobilní telefon či komunikační aplikace

Pro využití této odborné pomoci není potřeba nic speciálního. Termín si domluvíte po telefonu a na samotné sezení se s vámi pak potká psycholog na Skype, prostřednictvím WhatsAppu či jiné komunikační aplikace, kterou si předem domluvíte. Online konzultace probíhají ve velmi podobném módu jako osobní setkání a dosahují srovnatelných výsledků, takže se této formy nemusíte obávat.

Konzultace s psychologem online vás navíc k ničemu nezavazuje, vyzkoušíte ji a sami se rozhodnete, zda chcete pokračovat, nebo raději zvolíte osobní kontakt. Vyzkoušejte a porovnejte sami, zda je pro vás tato služba opravdu službou budoucnosti.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.