Nad dárkem ze zlata nos ještě nikdo neohrnul

Mít hodně přátel je v mnoha ohledech výhodné. Člověk si má nejen s kým pokecat, ale také v případě potřeby snadno sežene pomocnou ruku. Nicméně velké množství kamarádů může na druhou stranu mít i negativní důsledky, třeba při vybírání dárků.

Člověk oblíbený ve společnosti musí během jediného roku pořídit možná i desítky dárků, což prakticky vylučuje možnost být originální. Nicméně řešení tu je, a sice pamětní zlaté mince.

Ty jsou stále poměrně neotřelé, nejsou zase tak drahé a vypadají dobře. Navíc mohou udělat radost jak pánům, tak i dámám.

Není to jen líbivý kov

Zlato je snad odjakživa bráno jako prémiová surovina. Platilo to již za dob španělských conquistadorů a dnes to platí snad ještě daleko více. Těžba totiž docela vázne, jelikož kvalitní zlatých žil je v současném světě už jen málo, což samozřejmě žlutý kov dělá ještě cennějším a také dražším. Investovat tak do zlata se dnes tedy vyplatí více než kdy jindy.

Nicméně tento kov není zajímavý pouze pro své vizuální kvality. Může se totiž mimo jiné pyšnit i skvělou vodivostí, což ho automaticky předurčuje jako dokonalou surovinu pro elektronický průmysl.

Více vytěženého zlata se však stále používá k výrobě šperků nebo právě výše zmíněných pamětních mincí.

Kvalitní mince

Ať už má někdo výročí svatby, narozeniny, svátek či slaví jinou význačnou událost, většinou ho nějaké ty dárky neminou. Ten v podobě pamětní mince může však udělat obdarovanému rovnou dvojnásobnou radost. Nejedná se pouze o hezkou ozdobu vhodnou do vitríny, ale i o dobrou investici. Hlavně mince z kvalitního zlata totiž mohou nabírat s postupem času na ceně.

Takové sice nejsou nejlevnější, zvláště, když jsou na nich vyrytá jménatitul nebo třeba znamení zvěrokruhu, ale radost přítele z takovéhoto prezentu má vyšší hodnotu.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.