Nad dárkem ze zlata nos ještě nikdo neohrnul

Mít hodně přátel je v mnoha ohledech výhodné. Člověk si má nejen s kým pokecat, ale také v případě potřeby snadno sežene pomocnou ruku. Nicméně velké množství kamarádů může na druhou stranu mít i negativní důsledky, třeba při vybírání dárků.

Člověk oblíbený ve společnosti musí během jediného roku pořídit možná i desítky dárků, což prakticky vylučuje možnost být originální. Nicméně řešení tu je, a sice pamětní zlaté mince.

Ty jsou stále poměrně neotřelé, nejsou zase tak drahé a vypadají dobře. Navíc mohou udělat radost jak pánům, tak i dámám.

Není to jen líbivý kov

Zlato je snad odjakživa bráno jako prémiová surovina. Platilo to již za dob španělských conquistadorů a dnes to platí snad ještě daleko více. Těžba totiž docela vázne, jelikož kvalitní zlatých žil je v současném světě už jen málo, což samozřejmě žlutý kov dělá ještě cennějším a také dražším. Investovat tak do zlata se dnes tedy vyplatí více než kdy jindy.

Nicméně tento kov není zajímavý pouze pro své vizuální kvality. Může se totiž mimo jiné pyšnit i skvělou vodivostí, což ho automaticky předurčuje jako dokonalou surovinu pro elektronický průmysl.

Více vytěženého zlata se však stále používá k výrobě šperků nebo právě výše zmíněných pamětních mincí.

Kvalitní mince

Ať už má někdo výročí svatby, narozeniny, svátek či slaví jinou význačnou událost, většinou ho nějaké ty dárky neminou. Ten v podobě pamětní mince může však udělat obdarovanému rovnou dvojnásobnou radost. Nejedná se pouze o hezkou ozdobu vhodnou do vitríny, ale i o dobrou investici. Hlavně mince z kvalitního zlata totiž mohou nabírat s postupem času na ceně.

Takové sice nejsou nejlevnější, zvláště, když jsou na nich vyrytá jménatitul nebo třeba znamení zvěrokruhu, ale radost přítele z takovéhoto prezentu má vyšší hodnotu.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.