Jak zatočit se stresem?


Životem provází většinu z nás. Naším nezvaným společníkem je stres. Jeho jednorázová dávka neuškodí, pokud je jeho dávkování dlouhodobé, je na místě začít zvonit na poplach.

Lékaři s chronickým stresem spojují řadu zdravotních potíží: vysoký krevní tlak, infekce, závislosti, autoimunní poruchy, astma, deprese, migrény. Zpočátku se přitom nic moc neděje. Se stresem se totiž většina lidí tak sžije, že ho ani nevnímá. Mírná nervozita je doprovází na každém kroku.

Neumíme se stresem pracovat

Řada Čechů se se stresem neumí vyrovnávat, ani s ním pracovat. A natož se ho zbavit. A když, tak raději sáhnou po sklence alkoholu. A to bývá cesta do pekel. Stres ale nezmizí. Naopak. Na vině přitom zdaleka nabývá jen vysoké pracovní nasazení. Mnohem horší následky mívá celková životní nespokojenost s různými stavy věcí. Finanční potíže, ztráta zaměstnání, obavy o zdraví, nevyhovující partnerský vztah, to všechno se na našem psychickém rozpoložení podepisuje.

Přiznejte si, že máte problém

V první řadě si musíte přiznat, že máte problém. V řadě druhé musíte nalézt jeho příčinu. A tu odstranit. A pak existuje řada prostředků, jak stres zmírnit. Alkohol rozhodně nahraďte třeba bylinkami. Proti nervozitě pomáhá kozlík lékařský, antidepresivními účinky se vyznačuje třezalka tečkovaná, puškvorec, andělika, mateřídouška, meduňka, rozmarýn atd. Asi těžko budete moci užívat všechny najednou, jenom odhadnout správné množství vyžaduje farmaceutické vzdělání. Skvělým řešením jsou ale rostlinné výtažky.

Antistres

Velmi účinné se ukazují i různé doplňky stravy a vitamíny. V nabídce společnosti Naturvita například najdete doplněk stravy Antistres, který v sobě skrývá výtažky těch nejúčinnějších bylinek, a to kozlíku lékařského, vitánie snodárné (nejen pro krásné sny) a rozchodnice růžové. Kozlík zklidňuje a pomáhá udržet dobrý spánek. Vitánie snodárná (trefný název) podporuje opětovné nabytí duševní rovnováhy, podporuje usínání, posiluje odolnost ke stresu a usnadňuje vyrovnávání se s ním. Nervový systém pak stimuluje a dobrou náladu podporuje rozchodnice růžová. Tento doplněk stravy je k sehnání na e-shopu gigalekarna.cz

Užívejte 2 kapsle před spaním a uvidíte, že svět najednou bude růžovější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.