Laserová operace očí nebolí a je hotová raz dva. Jak probíhá?

Život s oční vadou není nic příjemného. I sebemenší problém se může postupem času rozvinout v opravdovou katastrofu, která podstatně omezí vaše schopnosti. Přesně proto všichni známe klasické dioptrické brýle, jež nosí opravdu ohromné množství lidí. V posledních letech je však pomalu a jistě začíná nahrazovat laserová operace. Proč?

Zahoďte nepohodlné obroučky

Brýle mohou sice částečně řešit váš problém, ale jsou poměrně nepraktické, překáží, představují riziko při sportu, práci i jiných aktivitách, tlačí, způsobují pocení a tak dále. Nehledě na fakt, že neléčí příčinu samotných potíží. Nejen z těchto důvodů je operace očí laserem stále populárnější metodou, jak si zkvalitnit život.

V dnešní době ovšem okolo tohoto zákroku existuje mnoho mýtů, které vám moc rádi vyvrátíme. Pacienti se obávají hlavně bolesti. Jaká je pravda? Laserová operace očí vůbec nebolí, nepálí ani neštípe. V žádném případě tedy nemusíte sbírat odvahu ani s sebou nosit talismany pro štěstí. Nehledě na to, že je opravdu velmi rychlá a maximálně pohodlná.

Co vše operace dokáže?

Ve správných rukách dokáže laser léčit rovnou několik různých potíží. Mezi nejčastější z nich patří dalekozrakost, krátkozrakost, a dokonce i astigmatismus. Nejedná se přitom jen o jakousi krátkodobou úlevu – výsledek je trvalý (pokud si samozřejmě v budoucnu zrak sami nepoškodíte).

V současné době si můžete zvolit z pestré škály laserů, přičemž každý z nich má trochu jiné výhody. Jedná-li se však o vaše zdraví a zrak, vždy se vyplatí spoléhat na nejmodernější a nejsofistikovanější přístroje. Ty dokážou naprosté divy.

Nejpreciznější zařízení zvládnou s pomocí přesných výpočtů separovat tenkou vrstvu tkáně přímo v prostoru rohovky (nebojte se narušení pevnosti nebo stability rohovky). Poté vám chirurg odstraní uvolněnou tkáň z oka a začíná rychlý proces regenerace.

Velmi oblíbená je i metoda, jež spoléhá na dva odlišné lasery. První z nich vytvoří na rohovce ochrannou lamelu, zatímco ten druhý následně odpaří dioptrické vrstvy. Na konci daného procesu chirurg zmíněnou lamelu opět přiklopí a je hotovo. A výhoda? Zlepšení zraku ihned po zákroku. K tomu připočtěte rychlou rekonvalescenci a máte jasno.

Předoperační vyšetření

Operace dioptrií vyžaduje úvodní vyšetření, díky němuž doktoři zjistí veškeré důležité informace. Tento úkon zabere přibližně 2–3 hodiny, ale ani přesto se u něj nebudete nudit. Uteče jak nic. Vámi zvolení odborníci identifikují zrakovou ostrost, tloušťku i zakřivení rohovky, stejně jako šíři zornice či binokulární vidění. Celý proces provádí speciální přístroje a je také zcela bezbolestný. Zároveň budete muset prozradit svůj zdravotní stav, aby se předešlo komplikacím.

Renomovaná

Toužíte po opravdu ostrém zraku a špičkové péči? V tom případě se spolehněte na ověřenou kliniku s dostatečnými referencemi. Populární je například klinika NeoVize, jež pečuje o pacienty od roku 2008. NeoVize získala nejvyšší stupeň akreditace Ministerstva zdravotnictví. V současné době se jedná o největší česko-slovenskou skupinu pracovišť s tímto zaměřením. Díky nejmodernějším zařízením a odborníkům s desítkami let praxe se dočkáte příjemné a maximálně účinné péče. Hlavním lákadlem je každopádně celoživotní záruka.

Nezáleží na tom, jestli toužíte po laserové operaci, potřebujete odstranit šedý zákal, brýle na čtení, vyléčit sítnici a sklivec, nebo vás momentálně trápí keratokonus – stačí si domluvit datum realizace. Na webových stránkách pod výše vloženým odkazem ihned najdete veškeré potřebné informace, a to včetně ceníku.

Chcete se objednat? Pak stačí vyplnit jednoduchý formulář, na jehož základě vás daní lékaři pozvou na prohlídku. Zastavit se přitom můžete v Praze, Brně, Českém Těšíně či Újezdu u Brna.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.