Nepřeplácíte zbytečně za životní pojištění? Tipy, jak radikálně snížit jeho cenu


Smutnou pravdou je, že spousta Čechů platí za životní pojištění přemrštěné částky. Jak se kvalitně pojistit a přitom nedat za životní pojistku majlant?

Už dávno neplatí, že kvalitní životní pojištění musí být drahé. Společně s analytiky Netfinance.cz, což je portál zaměřující se na srovnání cen pojištění a dalších produktů, jsme se zaměřili na to, jak se pojistit levně a kvalitně.

Klesající pojistná částka

Výrazné částky na pojistném můžete ušetřit tehdy, pokud si ve vaší pojistce nastavíte klesající pojistnou částku pro případ smrti. Je to logický krok, a hned si ukážeme proč. Představte si, že je vám 35 let, máte dvě malé děti a splácíte hypotéku. V případě vaší smrti by zřejmě vaše manželka měla výrazné finanční problémy, tudíž se raději pojistíte na částku dejme tomu 3 miliony korun. Za dvacet let však vaše děti už budou dospělé a finančně nezávislé, a rovněž hypotéka bude splacená. Vaše případná smrt by už vaše blízké finančně tolik nepoznamenala, tudíž dává smysl pojistit se jen na 1 milion korun.

Mnoho pojišťoven nabízí možnost klesající pojistné částky, jejíž pokles můžete naplánovat na předpokládaný konec splacení hypotéky, určitý věk vašich dětí, atd.

Tip! Kde najít nejlepší životní pojištění? Srovnejte si ceny zde a ušetřete nemalé peníze.

Odstranění zbytečných připojištění

Je fajn být pojištěn i na ten sebemenší úraz. Ovšem důkladné pojistné balíčky s širokou škálou rizik se samozřejmě promítnou i na ceně dané pojistky. Zvažte, zda skutečně potřebujete všemožná připojištění.

Nejdůležitější je pojistit se na závažná rizika, jako je smrt, závažné onemocnění, trvalé následky a invalidita, které s rodinným rozpočtem zamávají nejvíce. Naopak pojištění rizika pobytu v nemocnici, které spousta pojišťoven stále nabízí, nedává valný smysl. Pobyt v nemocnici už zpoplatněn není a pacientovi tak nevzniknou žádné náklady.

Rovněž zvažte, zda se vám vyplatí do své pojistky zahrnout krátkodobé úrazové pojištění. Toto riziko se hodí převážně pro nízkopříjmové skupiny lidí, které by finančně poznamenal i menší úraz a s ním spojená absence v práci a výpadek příjmu. Pokud máte úspory alespoň ve výši 6 měsíčních platů, raději do své pojistky zahrňte závažnější rizika.

Přečtěte si také: 5 zázračné potraviny, které snižují riziko vzniku rakoviny


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.