Zdravotnické potřeby, které nesmí chybět v žádné domácnosti s dětmi


Ať už doma děti máte či jste v očekávání, vždy byste měli být připraveni, že se „něco stane“. Karamboly a různé pády jsou nevyhnutelné – děti jsou jednoduše přitahovány rohy stolů a dveří jako magnety. Takové pády či onemocnění často přicházejí nečekaně – a proto byste měli být vždy připraveni na poranění všeho druhu. Pokud máte v zásobě ty správné zdravotnické potřeby, již vás nic nepřekvapí.

Základní vybavení dětské lékárničky?

  • Léky snižující teplotu a bolesti

Pokud teplota vašeho dítěte vyskočí nad 38 stupňů Celsia, je ten pravý čas nasadit sirupek. Samozřejmě, pokud se jedná o novorozeně do tří měsíců věku, vždy toto podání konzultujte s jeho obvodním lékařem.

Jaké jsou základní typy těchto medikamentů?

  • Paracetamol – pro děti je nejvhodnější podávat v podobě čípků, ty totiž reagují nejrychleji a jednoduše najdou spouštěče bolesti a „zaútočí“.
  • Ibuprofen – lék, který má zároveň i protizánětlivý účinek
  • Teploměr

Digitální teploměry jsou základní zdravotnické potřeby a stavební kameny každé dětské lékárničky. Můžete používat buď klasický digitální teploměr, nicméně u menších dětí, které se neustále ošívají a měření teploty jim prostě vadí, doporučujeme zakoupit bezdotykový teploměr, který stačí přiblížit k čelíčku a během sekundy vidíte, jak na tom vaše děťátko je.

  • Léky na průjem

Pokud si všimnete výrazné změny barvy stolice, je nejvyšší čas tyto medikamenty dítěti podat a pokud průjem trvá déle než jeden den, na nic nečekejte a vydejte se k lékaři.

  • Odsávačka hlenů

Zahlenění je neodbytný soupeř a dítěti bohužel nedá spát. Pokaždé, když ulehne, všechny hleny „stečou“ do krku a dítě se budí s dusivým kašlem. Jediný zaručený lék na dětskou rýmu je odsávat, odsávat, a ještě jednou odsávat – samozřejmě v kombinaci se stříkáním mořské vody do nosu, aby nedošlo k vysychání sliznic.

Opravdu máte ve své lékárničce vše potřebné?

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.