Zdravotní obuv není jen pro nemocné

Dámské zdravotní pantofle Abeba 7020


Otlaky, puchýře, únava nohou, ale i bolesti páteře či kloubů. To všechno mohou být projevy nevhodně zvolené obuvi, právě v ní však většina lidí potíže vůbec nehledá. Neuvědomují si, že nohy nás nosí celý život, a proto bychom je měli hýčkat. Místo toho je trýzní v balerínách bez podpatku, lodičkách s vysokým podpatkem nebo v neprodyšných teniskách.

Častým omylem je přesvědčení, že zdravotní obuv je určená jen nemocným lidem. Ano, třeba pro lidi trpící cukrovkou je naprostou nezbytností. Při cukrovce může být zhoršená citlivost a prokrvení nohy, noha se rozšiřuje. Proto je dobré vybrat si zdravotní pantofle s větší šířkou, dostatečným prostorem pro prsty, koženým svrškem a vyměnitelnou stélkou. Nicméně přesně takové boty by si měl vybírat i člověk bez zdravotních komplikací. Kvůli prevenci.

Proč by měl zdravotní obuv nosit každý?

Zdravotnická obuv je doporučená všem, tedy i těm se zdravými nohami a tělem. Těm může posloužit jako prevence nesprávného tvarování a vývoje chodidla. A když mluvíme o vývoji, nejspíš vás už napadlo, že správná obuv je důležitá i pro děti.

Se správnou obuví máte zaručené:

  • správné tvarování klenby,
  • pohodlnou chůzi,
  • pohodlí pro chodidla,
  • odbourání bolestí zad a kloubů.

Jaké boty nosíte nejčastěji?

Nikdo neříká, že je špatné si čas od času vzít lodičky či uzavřené tenisky, i když je venku 30 stupňů. Občas to prostě situace vyžaduje. Nicméně aspoň ve škole, v zaměstnání či tam, kde trávíte přes den nejvíce času, je vhodné nosit zdravotní obuv. V krajním případě minimálně ortopedickou vložku. Nejlépe ovšem boty, které jsou prodyšné, mají podpatek nižší než 4 cm, disponují protiskluzovou podrážkou a antibakteriální úpravou.

Nutno také podotknout, že zdravotní pantofle dámská, pánská i dětská už dnes splňuje i nároky na vzhled. Výběr je dost velký. Sice nenarazíte na boty, které uvidíte v obuvních řetězcích, ale ty byste snad ani nečekali, ne? Nehledáte přece obyčejnou obuv, ale zdravotní boty s pozitivním dopadem pro vaše tělo.

Dámská zdravotní obuv je k sehnání v e-shopu pp-servis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.