Zdravotní obuv není jen pro nemocné

Zdravotní obuv není jen pro nemocné
Ohodnoťte článek, budeme rádi

Dámské zdravotní pantofle Abeba 7020


Otlaky, puchýře, únava nohou, ale i bolesti páteře či kloubů. To všechno mohou být projevy nevhodně zvolené obuvi, právě v ní však většina lidí potíže vůbec nehledá. Neuvědomují si, že nohy nás nosí celý život, a proto bychom je měli hýčkat. Místo toho je trýzní v balerínách bez podpatku, lodičkách s vysokým podpatkem nebo v neprodyšných teniskách.

Častým omylem je přesvědčení, že zdravotní obuv je určená jen nemocným lidem. Ano, třeba pro lidi trpící cukrovkou je naprostou nezbytností. Při cukrovce může být zhoršená citlivost a prokrvení nohy, noha se rozšiřuje. Proto je dobré vybrat si zdravotní pantofle s větší šířkou, dostatečným prostorem pro prsty, koženým svrškem a vyměnitelnou stélkou. Nicméně přesně takové boty by si měl vybírat i člověk bez zdravotních komplikací. Kvůli prevenci.

Proč by měl zdravotní obuv nosit každý?

Zdravotnická obuv je doporučená všem, tedy i těm se zdravými nohami a tělem. Těm může posloužit jako prevence nesprávného tvarování a vývoje chodidla. A když mluvíme o vývoji, nejspíš vás už napadlo, že správná obuv je důležitá i pro děti.

Se správnou obuví máte zaručené:

  • správné tvarování klenby,
  • pohodlnou chůzi,
  • pohodlí pro chodidla,
  • odbourání bolestí zad a kloubů.

Jaké boty nosíte nejčastěji?

Nikdo neříká, že je špatné si čas od času vzít lodičky či uzavřené tenisky, i když je venku 30 stupňů. Občas to prostě situace vyžaduje. Nicméně aspoň ve škole, v zaměstnání či tam, kde trávíte přes den nejvíce času, je vhodné nosit zdravotní obuv. V krajním případě minimálně ortopedickou vložku. Nejlépe ovšem boty, které jsou prodyšné, mají podpatek nižší než 4 cm, disponují protiskluzovou podrážkou a antibakteriální úpravou.

Nutno také podotknout, že zdravotní pantofle dámská, pánská i dětská už dnes splňuje i nároky na vzhled. Výběr je dost velký. Sice nenarazíte na boty, které uvidíte v obuvních řetězcích, ale ty byste snad ani nečekali, ne? Nehledáte přece obyčejnou obuv, ale zdravotní boty s pozitivním dopadem pro vaše tělo.

Dámská zdravotní obuv je k sehnání v e-shopu pp-servis.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.