Proč si vybrat pro své investiční záměry zrovna zlato?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato je pro investory výhodné

Každý by rád zbohatnul co nejrychleji, avšak toho se dosahuje jen velmi složitě. Jednou z možností, jak na to, je dobře investovat. Většina komodit s rychlými a velkými výnosy je však z logiky věci velmi riziková. Kdo chce naopak pomalý, avšak setrvalý růst svého dosavadního majetku, sáhne po jistotě ve formě zlata.

Žlutý kov se běžně používá hlavně při výrobě šperků a elektroniky. Je ovšem zároveň i velmi oblíbenou investiční komoditou. Jeho hodnota totiž pořád roste a na rozdíl od konkurenčních komodit je velmi nepravděpodobné, že tomu bude v blízké budoucnosti jinak.

Zlato je ideální pro lidi, kteří by rádi diverzifikovali své portfolio a zároveň se chtějí chránit před případnou inflací. Ta u nás v nedávné minulosti řádila jako černá ruka. Na zlato je ovšem inflace krátká, jeho cena kvůli ní neklesne. Stejně tak nemají na žlutý kov žádný velký vliv ani burzovní výkyvy, přírodní katastrofy či politická nestabilita ve světě. Konec konců, i proto je tak oblíbené.

Jaké zlato je vhodné a jaké nikoliv?

Zlato je kov typický svou nažloutlou barvu. Pořídit se dá i jeho virtuální podoba. Ta však pro otřelé investory není příliš lákavá. Zlato z jedniček a nul totiž nebývá kryté fyzickým zlatem, což může znamenat potenciální problémy. A těm je dobré se za všech okolností vyhnout.

Problematické mohou být také investice do zlatých dolů. Mnoho z nich je už vytěženo a ty, které ještě fungují, mají stále vyšší náklady na těžbu, což znamená krom jiného i nižší výnosy.

Z výše zmíněných důvodů je proto lepší koupit si fyzické zlato. To může mít celou řadu forem, avšak ne každá se hodí jako investice. Mezi ty nevhodné se řadí například šperky. Určení jejich přesné hodnoty bývá dosti obtížné. Ta se neodvíjí pouze od ryzosti a hmotnosti, ale také vizuálních vlastností.

Kdo si nechce dělat žádné zbytečné potíže navíc, měl by rovnou zvolit jistotu ve formě slitků a mincí. Oboje se pro účely investice výborně hodí. Hlavně u mincí by si měl ale člověk dvakrát ověřit, jestli se skutečně jedná o investiční typ. Mnoho začátečníků se už totiž spletlo a místo investiční mince si pořídili nějaký pamětní dukát.

Koupit si u nás slitek či investiční minci není nic složitého. Stačí jen navštívit specializovaný obchod. Co se mincí týče, lze si pořídit i produkty pocházející z našich luhů a hájů. České slitky se ovšem nevyrábějí. U nás se prodává hlavně zboží pocházející ze Švýcarska. Slitky z této země však patří k těm nejlepším, a proto s nimi bez větších potíží obchodují lidé po celém světě.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.