Zásady správné péče o oči

Mnozí z nás to nevnímají a zapomínají, ale očím byste měli věnovat pravidelnou péči a pozornost. Nejen, že tak můžete udržet oči v kondici, ale můžete tak předcházet i stařecké slepotě.

Na co se tedy zaměřit?

  • Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u očního lékaře. Pokud nemáte času nazbyt, absolvujte alespoň měření zraku v některé se specializovaných optik.
  • Pokuste se vyhnout nadměrné zátěži a únavě očí. Zejména pokud máte zrakově náročnější práci, je důležité nechat oči odpočívat. K únavě očí přispívá i špatné osvětlení a klimatizované nebo naopak přehřáté prostory se suchým vzduchem.
  • Dostatečný rozsah očních pohybů. Pokud se budete většinu dne dívat do monitoru, mění se napětí očních svalů a také jejich prokrvení. Vidění se postupem času zhoršuje a zhoršuje.
  • Udělejte si čas na oční cvičení, pokuste se více odpočívat a relaxovat.
  • Máte-li předepsány dioptrické brýle, navštivte specializovanou optiku. I když mají brýle z drogerie odpovídající dioptrie, s největší pravděpodobností nebudou pro vaše oči vhodné.
  • Pro správné vidění jsou dioptrické brýle. Abyste oči chránili, pořiďte si sluneční brýle nebo brýle s polarizačním filtrem. Ty oceníte zejména při sportu a řízení.
  • Všichni jste jistě slyšeli o negativním vlivu tzv. modrého světla. Vzhledem k tomu, kolik času lidé tráví před monitory, telefony, tablety a obrazovkami, je vhodné tento čas co nejvíce omezit nebo alespoň zařazovat přestávky, kdy si oči odpočinou.
  • Nosíte-li dioptrické brýle nebo kontaktní čočky, nezapomínejte na pravidelné měření zraku. Na přeměření byste měli zajít jednou za 2 až 3 roky. Pokud nosíte čočky, tak dokonce jednou za rok.

V očních optikách Overoptic vám se vším rádi poradí. Objednejte se na měření zraku v Plzni, vyberte si ty správné dioptrické brýle a nechte si přitom poradit i od vizážisty. Vždy vám bude k ruce zkušený specialista, který vám určitě dobře poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.