Léčba artrózy kmenovými buňkami

Byla vám diagnostikována artróza kloubů? A jaké vám váš ortoped nabízí možnosti? Ještě před tím, než přistoupíte k chirurgickému řešením, vyzkoušejte aplikaci kmenových buněk. 

Artróza kloubů (někdy se setkáte s označením osteoatrtróza) je velmi časté onemocnění, při němž dochází k degeneraci chrupavky vystýlající klouby, nebo ke vzniku kostních výrůstků osteofytů, které způsobují bolesti, ztuhlost a někdy i ztrátu pohyblivosti daného kloubu. Onemocnění v určitém stupni postihuje všechny osoby starší šedesáti let. Může se však projevit i mnohem dříve. A ne vždy se projevuje specifickými příznaky. K rozvoji artrózy přispívá řada faktorů včetně dřívějšího poranění kloubu nebo jeho přirozené vady.

Možnosti léčby

Léčba kloubů nebývá snadná. Artróza bohužel není léčitelná. Příznaky lze utišit nebo potlačit pomocí analgetik a nesteriodních protizánětlivých léků. K uvolnění bolestivě ztuhlého kloubu někdy pomáhá injekce kortikoidů. Mnoho osob postižených artrózou je obézních, a proto k výraznému ústupu příznaků pomáhá již redukce hmotnosti.

Fyzioterapie a léčba teplem

Účinná je rovněž fyzioterapie, včetně léčby pohybem a teplem. K chirurgickým postupům užívaným při zvláště těžké osteoartróze patří náhrada kloubu (artroplastika) a znehybnění kloubu (artrodéza). S obnovením chrupavky však pomáhá i aplikace bioadhezivního gelu přímo do místa poškození. Stejně jako tzv. autologní biologické postupy v kombinaci s výkonným regeneračním laserem.

Léčba artrózy kmenovými buňkami

Dobré výsledky však přináší i léčba atrózy kmenovými buňkami. Koncentrát kmenových buněk (získaný z tukové tkáně) aplikovaný přímo do postiženého do kloubu jednoznačně představuje možnost, jak proces postupující degenerace kloubů pozitivně ovlivnit. Kmenové buňky jednoznačně mají schopnost degeneraci kloubů výrazně zpomalit či přímo zastavit. Více informací o léčbě artrózy kmenovými buňkami najdete na odkazu kmenové buňky artróza.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.