Lymfodrenážní masáž (lymfatická masáž) – perfektní na očistu těla

Lymfatická masáž je zdravá...

Lymfatická masáž je zdravá…

Komu by už dnes nebyly známy blahodárné účinky masáží. Stále více lidí se oddává hřejivému dotyku maséra, stále více lidí bere permanentku na masáže za větší investici než rodinné balení pilulek proti bolesti. Pravidelná kvalitní masáž je k nezaplacení a nenahradí ji žádná pilulka.

Lymfodrenážní masáž – regeneruje i krášlí

V posledních letech si cestu do popředí razí lymfodrenážní masáž, ale v povědomí mnohých je při jejím názvu stále prázdné místo. Taková masáž však dokáže naše tělo bleskurychle regenerovat a zkrášlit. Jde o masáž, laicky řečeno, lymfatického systému, který čistí naše tělo od odpadních produktů metabolismu, jako jsou toxiny, alergeny či bakterie. Zrychlit průtok lymfy v cévách může i fyzická aktivita, ta je však velkým problémem současnosti. Zřejmě proto zájem o lymfatickou masáž roste.

Jak se lymfatická masáž provádí?

Způsob masáže je odlišný od té klasické, na kterou jsme zvyklí. Tlak rukou maséra je jemný, téměř jako pohlazení. Speciální hmaty a tahy s přesnou posloupností posouvají lymfu správným směrem.
 

Pryč s celulitidou

Muži trpí pomerančovou kůží – celulitidou – nesrovnatelně méně než ženy. O co vlastně jde? Nahromaděné tuková tkáň utlačuje lymfatické cévy, tím se lymfa shlukuje a neproudí, tukové podkožní buňky se zvětšují, zadržují toxické odpadní látky a vytvářejí na pokožce pomerančový efekt. Lymfodrenážní masáž dokáže v tomto směru pomoci, ale jen krátkodobě, během masážního cyklu, v lepším případě pár týdnů po něm.

Pokud se však nezačnete alespoň trošku hýbat, “pomeranče” máte na zadku zanedlouho opět. V masážních salonech nabízejí speciální anticelulitidové procedury. Navlečou vás do obrovských kalhot, které se postupně nafukují a vyfukují, a tím posouvají lymfu. Jenže ani důmyslně propracovaný přístroj nenahradí zkušené ruce maséra. Přístroje ne vždy obsluhuje kvalifikovaný personál a zázračné kalhoty mohou nadělat více problémů, než je jen celulitida. Usazené lymfě třeba nejprve několika tahy udělat místo, kam by se mohla přesunout. A v tomto směru je vyškolen masér nenahraditelný.
 

Lymfatická masáž a její benefity pro naše zdraví

Kromě celulitidy má lymfatická masáž i jiné blahodárné účinky:

  • zbavuje tělo otoků;
  • posiluje imunitu;
  • podporuje hojení jizev po operacích;
  • detoxikuje organismus;
  • zmírňuje napětí v končetinách;
  • regeneruje svalstvo po sportovním výkonu;
  • uvolňuje tělo, svaly i mysl;
  • oblíbená je i lymfodrenážní masáž obličeje a hlavy, která je výborným lékem proti migrénám, vypíná pleť, vyhlazuje vrásky a eliminuje otoky očí.

Pozor – někdy se zeptejte lékaře

V některých případech je třeba lymfodrenážní masáž konzultovat s lékařem, například při závažném zánětu v organismu, při virových a nádorových onemocněních, při problémech jater, ledvin a srdce a při horečce.

Naše rada: nevěřte každému

Svěřte se do rukou výhradně certifikovaných odborníků. Prošly náročným kurzem, kde si osvojili vědomosti o lymfatickém systému, toku lymfy, cévním rozvětvení apod. Nekvalifikovaní maséři by vám mohli ublížit.

Čtěte také na téma lymfomasáže

VIDEO: Manuální lymfodrenáž – jak může vypadat?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.